Dzisiejsze standardy
Stomatologia w dzisiejszym wydaniu opiera się, oprócz dbania o higienę jamy ustnej oraz nadbudowania ubytków, na uzupełnieniu protetycznym brakujących zębów. Zabieg taki wykonuje protetyk. Implant zęba to nic innego, jak chirurgiczna oprawa umieszczona w kości szczękowej poprzez zespolenie trwające do kilku miesięcy. W ten sposób implant jest w stanie zastąpić korzeń brakującego zęba, co w konsekwencji skutkuje efektem zbliżonym do naturalnego. Tak naprawdę, na pierwszy rzut oka, laik nie będzie w stanie dostrzec różnicy między implantem zębowym a prawdziwym zębem. Dzisiejsza technologia dentystyczna i stomatologiczna pozwala na dobór odpowiedniego kształtu i barwy sztucznego zęba w taki sposób, aby jak najdokładniej odzwierciedlał oryginał. Korzyścią stosowania takiego rozwiązania jest brak wpływu na pobliskie zęby oraz bardzo duża stabilność, co w porównaniu z protezami, czy mostem jest jak przesiadka z malucha do mercedesa.
Tytanowe love
Jeżeli medycyna estetyczna nie wystarcza istnieją inne rozwiązania. Osseointegracja, czyli proces łączenia się implantu dentystycznego z kością szczękową, choć trwa nawet kilka miesięcy, finalnie wart jest tego czasu oczekiwania. Zdecydowana przewaga implantów dentystycznych wykonana jest z tytanu, który nie ma żadnych problemów integracyjnych z kością, co wyklucza identyfikację jako ciało obce. Osiągnięcia dzisiejszej technologii znacznie poprawiają wyniki stomatologiczne w zakresie chirurgii implantacyjnej. Wskaźnik powodzenia powyższych zabiegów dentystycznych, jakie podejmuje dobry implantolog kształtuje się na poziomie 98%. Można więc śmiało przyjmować, że implantologia jest bezpiecznym rozwiązaniem skrajnie niekorzystnych problemów jamy ustnej.
Kiedy jama ustna wymaga zabiegu implantacji?
Tak naprawdę, implanty zębowe mogą zastąpić z powodzeniem tylko jednego zęba, jak również wszystkie występujące w jamie ustnej. Przywrócenie funkcji zęba oraz poprawienie estetyki to dwa główne cele stawiane przed możliwością wymiany uzębienia. Zazwyczaj, w temacie wymiany zęba, postępuje się na trzy odmienne sposoby. Pierwszym z nich jest proteza całkowita lub częściowa, która stanowi demontowalne urządzenie dentystyczne. Niedogodności związane z użytkowaniem protez odstraszają większość klientów. Czasowe zdejmowanie i konserwacja potrafią być naprawdę uciążliwe. Ponadto użytkowanie protezy może mieć wpływ na odczuwanie smaków oraz wrażenia sensoryczne w kontakcie z jedzeniem. Drugą opcją jest stały mostek zębowy montowany permanentnie przy użyciu specjalnego spoiwa. Most dentystyczny był przez długi czas poprzednikiem rozwiązań ze świata implantologii, jednak jego główną wadą jest uzależnienie od innych, naturalnych zębów w celu wsparcia. Trzecią i najlepszą możliwość stanowią właśnie implanty dentystyczne, które wspomagane tylko przez kość nie wpływają negatywnie na otaczające zęby.@@@
reklama
Komentarze (0)