które wykluczają opalanie lub wymagają użycia specjalnych ochronnych preparatów.
Tatuaże a opalanie
Opalenizna a tatuaże - jaka jest między nimi zależność? Przede wszystkim, decydując się na wykonaniu tatuażu, należy mieć świadomość, że nigdy nie będzie on szedł w parze z kąpielami słonecznymi. Świeży tatuaż to w uproszczeniu otwarta rana, w której znajduje się tusz. Wymaga ona zagojenia się, więc wystawianie jej na pełne słońce, bez żadnej ochrony jest wysoce nierozsądne. Regeneracja skóry wymaga średnio minimum miesiąca rekonwalescencji i w tym okresie absolutnie nie należy wystawiać jej na działanie promieniowania UV. Czy krem z filtrem może być w tej sytuacji pomocny? Niestety nie. W jego składzie znajdują się substancje, które mogą nawet wydłużyć czas gojenia się tatuażu. Po zakończonym procesie regeneracji można dopuszczać do kontaktu tatuażu ze słońcem, jednak tylko po użyciu dobrego i mocnego kremu z filtrem. Niestety częste eksponowanie na słońcu części ciała pokrytej tatuażem spowoduje jego wyblaknięcie.
Depilacja laserowa - opalanie przed, w trakcie i po - o czym pamiętać?
Wiele kobiet marzy o idealnie gładkiej, opalnej skórze. Ten wymarzony efekt można osiągnąć jedynie stopniowo. Cały - stosunkowo długi proces wykonywania depilacji laserowej powinien skłaniać do całkowitej rezygnacji z kąpieli słonecznych. Depilacja laserowa to zabieg mający na celu wyniszczenie komórek macierzystych włosa. Aby efekt był zadowalający i utrzymał się przez długi czas, niezbędne jest wykonanie serii zabiegów. Niezwykle istotne jest rozpoczęcie całego procesu zanim rozpocznie się proces melanogenezy, który wywoływany jest właśnie poprzez działanie promieni słonecznych. Mówiąc prościej - opalenizna nie dopuści do skóry wiązek lasera w prawidłowy sposób. Cebulki nie zostaną uszkodzone i może nawet dojść do poparzenia naskórka. Depilacja laserowa to zabieg, który wywołuje podrażnienia - o ekspozycji na słońce można pomyśleć dopiero 3/4 tygodnie po wykonaniu ostatniej serii. Każde wyjście z domu powinno wiązać się z użyciem kremu z filtrem 30, lub 50 SPF.
Zabiegi i operacje - kiedy są przeciwwskazaniem do opalania?
Aktywne zabiegi medycyny estetycznej oraz operacje - a w zasadzie okres rekonwalescencyjny po nich - to przeciwwskazania do opalania. Minimalny okres, po którym zabliźnioną tkankę można wystawić na działanie promieni słonecznych (oczywiście po zastosowaniu kremu z filtrem) to 6 tygodni. Panuje przekonanie, że opalanie nawet starych blizn może spowodować bliznowacenie. Gojenie się skóry to długi proces, a działanie promieni UV może pogłębić, a nawet stworzyć nowe stany zapalne. Warto wiedzieć, że opalanie blizn jest kompletnie bezcelowe. Nie posiadają one melaniny, czyli barwnika odpowiadającego za kolor naskórka. Silna ekspozycja na słońce może spowodować jedynie jeszcze większą widoczność blizny. Dlatego zawsze należy pamiętać o używaniu kremów z filtrem. Ich szeroki wybór można znaleźć w kategorii sklepu internetowego: ochrona przed słońcem - wapteka.pl. Dobrze dobrane kosmetyki pozwolą na spędzenie miłych chwil na słońcu, bez ryzyka wystąpienia powikłań zdrowotnych.@@@
reklama
Komentarze (0)