Darmowa, legalna muzyka - kto może ją ściągnąć?
Legalny dostęp do utworów muzycznych może uzyskać praktycznie każdy. Zgodnie z prawem z sieci można pobierać muzykę bez żadnych opłat i wykorzystywać ją do celów prywatnych. Autor utworu nie może stracić z tego tytułu żadnych korzyści majątkowych, dlatego wszelkie próby dalszego rozpowszechniania kawałka lub jego odsprzedaży są zabronione.
Użytkownicy serwisów z muzyką mogą pobierać kawałki za darmo, a następnie odsłuchiwać, archiwizować i przechowywać w celach rozrywkowych, kolekcjonerskich lub edukacyjnych. W praktyce każdy utwór można pobrać i wykorzystywać w sposób, który nie godzi w interesy jego autora. Dzięki temu muzyka publikowana na różnych stronach jest na wyciągnięcie ręki - nie trzeba ponosić żadnych kosztów, by cieszyć się nią na co dzień.
Gdzie szukać darmowej, legalnej muzyki? Można znaleźć ją przede wszystkim w serwisach z utworami do pobrania. Zamieszczają je często sami artyści, którzy w ten sposób promują swoje płyty lub szukają swojego miejsca w muzycznym świecie. W serwisach bez trudu znaleźć można dobrze znane kawałki z każdej dekady, a także nowości tworzone przez niszowych wykonawców ze sceny alternatywnej.
O pobieraniu muzyki za darmo więcej dowiesz się w serwisie Nano: https://nano.komputronik.pl/legalne-pobieranie-muzyki-za-darmo/
Serwisy z darmową muzyką 2021
Lista serwisów z darmową muzyką jest dość długa. W każdym z nich publikowane są utwory pochodzące z różnych epok, wykonywane przez mainstreamowych twórców i alternatywne zespoły. Oto 5 platform, z których legalnie pobierzesz muzykę.
Audionautix
Serwis stworzył sam Jason Shaw. Platforma posiada bogatą bibliotekę plików, które po odpowiednim oznaczeniu autora, można wykorzystać nawet w celach komercyjnych. Utwory można odsłuchiwać i pobierać na podstawie własnego nastroju. Wystarczy, że użytkownik wybierze kawałki o działaniu uspokajającym lub przeznaczone do medytacji. Zaletą Audionautix jest osobna zakładka, w której publikowane są nowości. Dzięki niej użytkownicy nie przegapią żadnej premiery.
Bandcamp
Platforma łączy niezależnych artystów z ich fanami. Darmowa muzyka obejmuje niemalże nieograniczony repertuar z każdego gatunku. Użytkownicy mogą ocenić i zrecenzować dowolny utwór, który przesłuchują. Ponadto każdy posiadacz zarejestrowanego konta ma możliwość udostępniania swoich kolekcji oraz korespondowania ze swoimi idolami. Dodatkowo w Bandcamp na użytkowników czeka sklep muzyczny, dzięki któremu wykonawcy otrzymują wsparcie finansowe od swoich fanów.
Soundclick
Jest to jeden z pierwszych portali, w których artyści udostępniają swoje utwory bez opłat. Na użytkowników czekają darmowe MP3 do pobrania, a także sklep muzyczny, w którym można wesprzeć finansowo swoich ulubionych wykonawców. Ponadto na Soundclick publikowane są listy przebojów i teksty piosenek. Platforma umożliwia też słuchanie kilkunastu stacji radiowych.
NoiseTrade
Serwis jest dostępny na całym świecie. Dostępne są w nim nie tylko utwory muzyczne, ale i książki. Wszystkie pliki są dostępne do pobrania po wpisaniu adresu e-mail i podaniu kodu pocztowego miejscowości, w której się mieszka. Użytkownicy mogą pozostawić dobrowolną wpłatę w zamian za pobrany utwór, by w ten sposób wesprzeć swoich ulubionych wykonawców w dalszym tworzeniu muzyki.
Jamendo
Aplikacja jest jedną z najpopularniejszych wśród miłośników dobrej muzyki. Jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. W bibliotece znajduje się ponad 500 tysięcy utworów, nagranych przez 40 tysięcy artystów. Wygodna wyszukiwarka i przejrzysty interfejs sprawiają, że użytkownicy błyskawicznie znajdują interesujące ich utwory.
Inne serwisy do legalnego pobierania muzyki poznasz tutaj: https://nano.komputronik.pl/@@@
reklama
Komentarze (0)