Przypomnijmy, że premier Morawiecki prosił w Brukseli o embargo na rosyjski węgiel, a dziś mówi, że węgla nie ma, bo Europa go zablokowała. Polska wyszła przed szereg i wdrożyła embargo na węgiel z Rosji, zanim decyzje zapadły w UE, nie zapewniając odpowiednich rezerw.
#video1#
źródło: Political Meme: https://www.youtube.com/watch?v=QWikuOtg2CA
- Rzeczywiście problemem jest fakt, że zdecydowaliśmy się na embargo na rosyjski węgiel trochę wcześniej niż wprowadziła je Unia Europejska, a stamtąd na potrzeby bytowe importowaliśmy ok. 8-10 mln ton rocznie. I tego węgla wyraźnie brakuje. W związku z tym import z Rosji musimy zastąpić importem z bardziej odległych krajów, ale zakładam, że na jesień i zimę ten węgiel trafi do polskich domów w dostatecznej ilości – powiedział europoseł z PiS Zbigniew Kuźmiuk, cytowany przez portal dorzeczy.pl.
Do sprawy odniosły się Polskie Sieci Energetyczne
Sytuacja jest poważna. Według operatora systemu, spółki PSE, system energetyczny bilansuje się ostatkiem sił dzięki niewielkiemu importowi - pisze strefainwestorow.pl. - Polski system energetyczny znajduje się na granicy blackoutu (wielkoobszarowej awarii systemu energetycznego). Prawdopodobnie nieplanowane wyłączenia bloków energetycznych wynikają z awarii oraz braku surowca.
Do sprawy odniosły się Polskie Sieci Energetyczne:
„Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie, zachowana jest także odpowiednia rezerwa w jednostkach wytwórczych. PSE na bieżąco monitorują pracę KSE, a według aktualnych analiz w najbliższych dniach nie powinny wystąpić problemy bilansowe. #energetyka”
❗️Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie, zachowana jest także odpowiednia rezerwa w jednostkach wytwórczych. PSE na bieżąco monitorują pracę KSE, a według aktualnych analiz w najbliższych dniach nie powinny wystąpić problemy bilansowe. #energetyka
— PSE S.A. (@pse_pl) July 21, 2022
źródło money.pl/ własne@@@
Komentarze (0)