Dziś o godzinie 6.30 w garwolińskiej kolegiacie rozpoczęła się Msza Święta, po której na trasę wyruszyli pielgrzymi 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Mieszkańcy Garwolina wędrują do Matki Bożej w dwóch grupach.
Przed pielgrzymami z Garwolina ponad 300 kilometrów wędrówki. Dziś pątnicy dotrą do Maciejowic, jutro do Dęblina i tak dalej, aby 14 sierpnia podejść przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.
Dziś rano w kościele parafialnym w Wildze odbyła się Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymowanie grupy nadwiślańskiej 7c. Na pielgrzymkę wyruszy też grupa 9c z Gończyc.
Do garwolińskich siódemek dołączy grupa 9b z Łaskarzewa. Na trasie pielgrzymki nie może też zabraknąć grupy 9A z dekanatu żelechowskiego, która wyruszy jutro.
Hasło tegorocznej pielgrzymki, to Rodzina Nadzieją Kościoła.
AKTUALIZACJA 13.49. Dodatkowe zdjecia: UM Garwolin, parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie
zdjęcia: FB Kolegiata Garwolin@@@
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.