Projekt Góraszka jest przedsięwzięciem mixed-use o łącznym GLA blisko 74 tys. mkw., nad którym obecnie pracuje Nhood Polska.
Konkurs na wielofunkcyjny kompleks w ramach Projektu Góraszka wygrała pracownia SUD Architectes
Nhood Polska przeprowadził konkurs na koncepcje architektoniczną wielofunkcyjnego kompleksu obiektów o powierzchni GLA ponad 45 tys. mkw., w którym w przyszłości znajdą się retail park, outlet, hipermarket, centrum medyczne, centrum fitness, strefa restauracyjna oraz kino.
Najlepsze rozwiązania funkcjonalne i estetyczne zaproponowała międzynarodowa pracowania architektoniczna SUD Architectes.
– Koncepcja zaproponowana przez SUD Architectes wyróżniała się założeniami wizualnymi, w tym synergią pomiędzy zaplanowanymi elementami obiektu. Zależało nam na tym, żeby projekt wkomponował się w otoczenie i łączył planowane budynki z funkcjonującym już rodzinnym centrum rozrywki Majaland, a także uwzględniał specyfikę otoczenia – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor rozwoju Nhood Polska.
@@@
Innowacyjne podejście do budowy i użytkowania Nhood Polska i SUD Architectes
Pracownia SUD Architectes zaproponowała projekt nowoczesnego kompleksu otulonego zielenią, z otwartą przestrzenią, w którym przeplatają się funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne, rozrywkowe i sportowe. Pasaże i promenady handlowe będą częściowo zadaszone i jednocześnie otwarte na otaczającą przestrzeń zewnętrzną, co w sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie dodatkową atrakcją dla klientów. Zaproponowane elementy architektury poprzez swoje kształty nawiązują do natury. Można w nich również odnaleźć inspiracje tradycyjnym rzemiosłem Mazowsza, a także nawiązania do dawnego lotniska Góraszka. Będzie to obiekt nowej generacji, jakiego w Polsce jeszcze nie ma.

Projekt architektoniczny zakłada zastosowanie produkowanych lokalnie materiałów budowlanych, w tym naturalnego drewna i kamienia. Wybudowane obiekty ma charakteryzować niskie zużycie energii, pochodzącej w przeważającej części ze zrównoważonych źródeł, w tym paneli fotowoltaicznych. Projekt w Góraszce zakłada również zastosowanie rozwiązań zapewniających retencję wód opadowych i wykorzystanie jej na potrzeby kompleksu. Będą wśród nich ogrody deszczowe czy zielone dachy z ekstensywną zielenią. Woda zgromadzona w zbiorniku retencyjnym zostanie wykorzystana do podlewania zieleni na terenie kompleksu.
mat. pras., opr. AS
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.