Chcę zorganizować galę, na którą zaprosiłabym wszystkie te kobiety. Planuję panel dyskusyjny z zaproszonymi ekspertami, którzy mogliby opowiedzieć tym wszystkim kobietom o samoakceptacji, samoświadomości, zdrowiu psychicznym, fizycznym i balansie życiowym. Chcę, żeby po projekcie nie zostały jedynie ze swoim pięknym portretem, ale aby mogły zmienić swoje myślenie, usłyszeć inną perspektywę i wiedzę ekspercką''. Tak jak powiedziała, tak właśnie zrobiła, zapraszając uczestniczki do Talaria Resort&Spa w Trojanowie.
- Podziwiając ogrody innych ludzi, nie zapominajmy o doglądaniu własnych kwiatów, z tą też myślą pielęgnujmy nasze talenty i marzenia - powiedziała Olga, witając przybyłych gości i dodając – Zobaczcie, jak mamy ogromną moc sprawczą. Dwa miesiące temu, nie wierzyłam w siebie, swoje możliwości, a dziś stoję przed dwustoma kobietami podsumowując mój własny projekt, który przyniósł tak wiele dobra - powiedziała Olga, witając przybyłych gości i przedstawiając przybyłe prelegentki. Grono ekspertek z dziedzin: psychologii, medycyny, czy naturopatii swoje przemówienia zbudowało wokół teorii holistycznych, czyli całościowego podejścia do samego siebie.
Na wstępie psycholog Izabela Porada opowiedziała o tym, jak poczucie własnej wartości i pewności siebie wpływa na podejmowanie wyzwań, podążanie za marzeniami i realizację siebie, mówiąc, że „boimy się zmian i porażek, a są one czymś całkowicie naturalnym, jednak ważne jest jak te porażki traktujemy. Jeśli coś nam nie wyjdzie i mówimy sobie: jestem głupia, jestem bezwartościowa, to obniża to nasze poczucie wartości i boimy się przyszłych nowych wyzwań, zmian. Ważne, żebyśmy porażkę traktowały jako zadanie, którego nie wykonałyśmy i nie przekładać tego na obraz samych siebie, a wtedy z chęcią będziemy podejmowały nowe zadania i wyzwania.” Prelegentka zwróciła uwagę na to, że „nieważne co będziemy robić w życiu, zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie się to podobało i będzie niezadowolony. Więc najlepiej iść za tym czego my chcemy, co czujemy i w jaki sposób chcemy prowadzić swoje życie. Jeżeli nikogo nie krzywdzimy, to mamy prawo iść za swoimi celami”.
@@@
Podczas gali kobiety miały szansę nauczyć się prawidłowego przytulania oraz co ważne, praktyki przytulania samego siebie. Tę wiedzę za pośrednictwem hipnozy przekazała trenerka mentalna oraz autorka dwóch książek - Angelika Szczęśniak, opowiadając również o tym, jak stać się dla siebie przyjaciółką oraz obudzić w sobie czułą i wspierającą boginię. Tę wiedzę można zdobyć czytając książki jej autorstwa.
- Jak warto dbać o samą siebie w codziennym życiu, aby ciało nam się odwdzięczyło? - Na to pytanie odpowiedziała kosmetolog Martyna Januszek mówiąc, że „jeżeli chcemy zadbać o naszą skórę, musimy wrócić do korzeni, bo żaden krem, maseczka czy serum nie da nam nic, jeżeli nie będziemy świadomie wybierać tego co nam służy i świadomie odrzucać to co nam nie służy”. Mówczyni odniosła się również do uważności na znaki, które daje nam ciało oraz wpływie emocji na naszą skórę tłumacząc, że „nasz aktualny stan skóry mówi nam o tym, jak żyłyśmy przez ostatnie dni, jak się odżywiałyśmy, jak spałyśmy, czy się stresowałyśmy, jak przeżywałyśmy emocje, jak dbałyśmy o siebie. W dbaniu o skórę kluczowe są podstawy. Warto zastanowić się jaki jest nasz sen, co znajduje się na naszym talerzu, w jakim żyjemy otoczeniu, czy poświęcamy czas dla siebie, czy robimy coś dla siebie”. Ekspertka w swoim zawodzie skupia się na indywidualnym i holistycznym podejściu do skóry i jej potrzeb, jak wyjaśnia: „Holistyka znaczy, że nasz duch, mental i ciało są ze sobą nierozerwalnie złączone. Jeżeli wyprzemy jakąś emocję, której nie przepracowałyśmy, uczucie, którego nie dopuściłyśmy, to nasze ciało nam to zakomunikuje”.
Uczestniczki poznały również właściwości i dobroczynny wpływ naturalnych olejków na codzienne życie, a opowiedziała o tym Dominika Pawelska. - Olejki działają zarówno na bakterie jak i na wirusy oraz wpływają pozytywnie na depresję czy stany obniżonego nastroju - powiedziała prelegentka i opowiedziała jak zaczęła się jej przygoda z olejkami. - Trafiłam do naturopaty z nawracającym schorzeniem, na które nie działały żadne leki, specjalista zalecił mi użycie kilku kropli odpowiednich olejków i przypadłość nigdy nie wróciła. Było to dla mnie ogromne zaskoczenie. Wtedy zakupiłam zestaw 10 olejków, które leczą 90% problemów zdrowotnych. Kobieta zaznaczyła, aby dokładnie sprawdzać pochodzenie olejków, ponieważ bardzo często sprzedawane są tanie zamienniki, które mają bardzo niską skuteczność.
Na zakończenie na scenie pojawiła się Tonia Rogala - naturopata, ze swoim wystąpieniem pt. „Zdrowie wewnętrzne, pięknem zewnętrznym”, która opowiedziała o znaczeniu wody dla naszego organizmu. Zaczęła mówiąc, że „woda to emocje, oczyszczanie, regeneracja, życie (…) nic w organizmie nie zadzieje się bez wody”. Ekspertka zaznaczyła, jak ważna jest zawartość minerałów w wodzie, którą pijemy, gdyż bez nich nie zadzieje się komunikacja międzykomórkowa. Mówczyni dodała: „Człowiek, który waży 70 kg w ciągu doby wydala z siebie około 2,5 litra wody. Jeżeli tyle wydalimy, to tyle samo musimy uzupełnić i to wody, a nie kawy czy herbaty, bo w komórce nie ma kawy i herbaty”. Swoje przemówienie zakończyła słowami: „Pamiętajcie, że jeśli my się od środka oczyścimy, dotlenimy, nawodnimy to wtedy piękno wewnętrzne będzie widoczne w pięknie zewnętrznym”.
Każda uczestniczka projektu otrzymała pakiety prezentowe od sponsorów i partnerów gali, aby poczuć się wyjątkowo oraz poznać lokalne biznesy i ich oferty.
• Dziękuję wszystkim za obecność i być może do zobaczenia za rok lub w kolejnym projekcie - dodała na zakończenie twórczyni projektu „100 kobiet”, Olga Ostolska żegnając się ze wszystkimi przybyłymi kobietami.
zdjecia: Maciej Pyza i Kacper Pyza
Julia Szaniawska
reklama
Komentarze (0)