Z GarwolinaW Urzędzie Miejskim w Żelechowie zostało stworzone stanowisko ekodoradcy. Znajduje się ono na parterze budynku Urzędu Miejskiego obok Kasy.
reklama
Jakiś czas temu Urząd Miejski w Żelechowie przeprowadził nabór na to stanowisko pracy. Po przeprowadzonej rekrutacji został zatrudniony Paweł Bryzek, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Poprzednio pracował on w firmie z branży energetycznej, a następnie na stanowisku związanym z pozyskiwaniem środków finansowych w ramach funduszy Unii Europejskiej. - Zadaniem Ekodoradcy jest wsparcie Urzędu oraz mieszkańców w zakresie ochrony powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia dla mieszkańców przy wymianie źródeł ogrzewania i termomodernizacji łącznie z pomocą w pozyskaniu środków finansowych na te przedsięwzięcia - wyjaśnia UM w Żelechowie. Dodaje, że do zadań ekodoradcy należy również prowadzenie akcji informacyjnych i spotkań poświęconych ochronie powietrza przed zanieczyszczeniami oraz uczestnictwo w kontrolach palenisk. Z Pawłem Bryzkiem można się kontaktować telefonicznie, pod numerem: 25 629 93 80.
reklama
Nowe stanowisko zostało stworzone, w związku z udziałem UM w projekcie „Mazowsze bez smogu” finansowanym ze środków programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza pod opieką Województwa Mazowieckiego.
Oficjalne otwarcie projektu miało miejsce 28 czerwca. Głównym celem gmin we wdrażaniu Programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim. Jak informuje Wydział Emisji i Ochorny Powietrza Urzędu Marszałkowskiego, projekt zakłada doprowadzenie do poprawy jakości powietrza poprzez utworzenie nowych miejsc pracy i zatrudnienie nowych pracowników – właśnie ekodoradców, którzy stworzą sieć ekspertów wyspecjalizowanych w dziedzinie ochrony powietrza i energetyki, a także zapewnienie dostępu do informacji i możliwości aktywnej ich wymiany pomiędzy gminami i innymi podmiotami zainteresowanymi i związanymi z ochroną powietrza. - Dzięki środkom z Funduszy Europejskich dla Mazowsza ekodoradcy zostaną zatrudnieni w 98 gminach partnerskich. Projekt uzyskał ponad 132 mln zł dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza, a samorząd województwa mazowieckiego wraz z gminami partnerskimi w ramach środków własnych przeznaczy na ten cel ponad 37 mln zł. Projekt rozpoczął się kampanią społeczną kierowaną do mieszkańców Mazowsza i będzie realizowany do końca 2028 roku - poinformowano.
Komentarze (0)