W tym roku w okresie od 1 lipca do 11 sierpnia trwa letni wypoczynek dla 85 dzieci ze świetlicy "Przystań".
- Jesteśmy w trakcie realizacji turnusów wakacyjnych. 2 sierpnia rozpoczął się czwarty turnus w Gajówce w Ewelinie. 40 dzieci wyjechało do Rymanowa Zdroju, a 45 przebywało na trzech turnusach w Gajówce - mówi nam dyrektor Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Danuta Siwak.
Na turnusie w Rymanowie Zdroju dzieci wędrowały po górskich ścieżkach, kąpały się w odkrytym basenie i rzece Tabor. Codziennie uczestniczyły w gimnastyce porannej, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, grały w piłkę nożną i koszykówkę. Uczestniczyły w zajęciach tanecznych, muzykalnych, plastycznych, zabawach integracyjnych, dyskotekach, konkursach i dbały o porządek w pokojach.
W czasie pobytu dzieci wyjechały na dwie wycieczki dydaktyczno-krajoznawcze. W Trzcinicy zwiedziły Skansen Archeologiczny Karpacką Troję, zobaczyły, jak wyglądały wały obronne, bramy prowadzące do ogrodu oraz chaty. Obejrzały film opowiadający historię powstania osady, a także uczestniczyły w warsztatach łuczniczych, podczas których poznały budowę łuku i uczyli się jak z niego prawidłowo korzystać.
W Sanoku zwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego i poznały warunki życia dawnych mieszkańców miast i wsi Podkarpacia. Były w warsztacie szewca, fryzjera, zegarmistrza, odwiedziły dawną szkołę, aptekę oraz galicyjski urząd pocztowy. Zwiedziły także dawną synagogę. Wzięły udział w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego, podczas których oglądały eksponaty dzikich zwierząt, motyli i owadów.
Nie było czasu na nudę
Na 10-dniowych koloniach w Gajówce w Ewelinie dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez specjalistów, m.in. przez psychologa i nauczyciela zajęć socjoterapeutycznych. Brały udział w grach logicznych, zajęciach przyrodniczo-ekologicznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, marszach na orientację, podchodach połączonych z rozwiązywaniem leśnych zagadek, podczas których rozwijały swoje zainteresowania i pasje. Dwa razy wyjeżdżały na basen "Garwolanka", gdzie uczyły się pływać. Przygotowały też przedstawienie pt. "Wakacyjny bagaż".
- Tak bogaty program wypoczynku mógł odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Garwolin, PSS Społem w Garwolinie, Firm: Ochnik, Plast-Bet, Zeller Plastik Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Zakładu Budowlano Instalacyjnemu, Lokalnej Grupie Działania Forum Powiatu Garwolińskiego, Kancelarii Adwokackiej w Poznaniu i w Warszawie, Firmy Procima Warszawa, Firmy Domex i Smakdrób z Woli Rębkowskiej oraz indywidualnych sponsorów: Hanny Stefańskiej-Baran, Piotra Baran i Lilianny Piwowarczyk - podsumowuje dyrektor Danuta Siwak.
Więcej zdjęć z wakacji na naszym Facebooku i na stronie Stowarzyszenia.
reklama
Komentarze (0)