Galę otworzył występ wokalny Mateusza Szczepańskiego, po czym zgromadzonych na sali przywitała Justyna Dybcio, występująca w roli konferansjerki. Wśród gości znaleźli się m. in.: poseł Stanisława Prządka, poseł Adam Bielan, starosta Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna i sekretarz miasta Cezary Tudek.
„Przedsiębiorcze kobiety” to projekt, który powstał, aby wspierać kobiety w działaniu, zachęcać je do podejmowania wyzwań i doceniać ich przedsiębiorczość na różnych polach. Pomysłodawczynią projektu jest Barbara Jarzyna – właścicielka biznes grupy Emptor oraz Akademii Biznesu i Rozwoju Osobistego ABIRO.
Biznesplan Przedsiębiorczej Kobiety
Podczas gali poznaliśmy zwyciężczynię konkursu „Biznesplan Przedsiębiorczej Kobiety”. O statuetkę, nagrodę pieniężną i rzeczową walczyło pięć kobiet. Zanim powstały biznesplany, uczestniczki wzięły udział w szkoleniach, warsztatach i spotkaniach ze specjalistami w tej dziedzinie. Dowiedziały się, jak prowadzić firmę, jak osiągać sukces, jak przekuwać swoje pasje w sukces. W konkursie udział wzięły: Lidia Więckowska, Renata Prządka, Dorota Wawer, Anna Jurzysta i Olga Kozicka.
Zwyciężyła Anna Jurzysta, która zajmuje się projektowaniem i tworzeniem zabawek dla dzieci.
– Pomysł zrodził się w mojej głowie, kiedy na świat przyszedł mój synek – mówiła Anna Jurzysta, prezentując swój pomysł na biznes. - Chcę tworzyć dla niego zabawki niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, które będą nie tylko bawić, lecz także rozwijać i uczyć. Zgłosiłam się do tego projektu, żeby dawać radość nie tylko swojemu dziecku, lecz także innym pociechom. W swojej ofercie przewiduję przede wszystkim zabawki ekologiczne i bezpieczne dla dzieci w każdym wieku, a zarazem takie, które będą wpływały na ich kreatywność i rozwój. Projektowanie i tworzenie zabawek dla dzieci daje mi ogromną satysfakcję i radość, kiedy na twarzach tych maluchów pokazuje się uśmiech. W przyszłości chciałabym swoją działalność rozszerzyć i zajmować się także projektowaniem i aranżacją pokoików dziecięcych. „Ósmy Kolor Tęczy” to firma, którą chciałabym stworzyć.
Zanim przystąpiono do wręczenia statuetki dla „Kobiety Sukcesu 2014”, widzowie mogli obejrzeć nagranie, w którym Izabela Rękawek – Kobieta Sukcesu 2013 opowiedziała o swojej pasji i samorealizacji.
„Kobieta Sukcesu 2014”
- Sukces można osiągnąć, pracując w szkole, prowadząc teatr, oddając się swojej pracy zawodowej i pracy społecznej. Tak naprawdę na wszystkich polach można osiągnąć sukces. Przykładem takich różnych sukcesów są kobiety nominowane w plebiscycie w tym roku – mówiła Justyna Dybcio, prezentując kandydatki do tytułu „Kobieta Sukcesu 2014”.
@@@
W konkursie w sumie oddano ponad 8600 głosów.
Zwyciężczyni Agnieszka Sterna, właścicielka firmy Sterna Polska założonej wspólnie z mężem w 2005 roku uzyskała ich 2900. Własny biznes był dla obojga szansą na satysfakcjonującą pracę, która pozwala się rozwijać i realizować. Założenie firmy okazało się także najlepszą drogą do budowania zgranego zespołu i rodzinnej, przyjaznej atmosfery tak, by satysfakcja z osiągnięć i sukcesów firmy udzielała się wszystkim jej pracownikom. Dziś Sterna Polska to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku i wyłączny dystrybutor marki Laurastar w Polsce. Zapytana o to, czy czuje się kobietą sukcesu Agnieszka odpowiada, że jest przede wszystkim kobietą spełnioną i bardzo szczęśliwą. Za największy sukces uważa swoją rodzinę – męża Rafała i córeczkę Laurę. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną. W tym roku została wyróżniona prestiżową statuetką dobroczynności magazynu „Bizneswoman & life” oraz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Od lat wspiera także lokalne inicjatywy, szkoły i organizacje sportowe.
- Dzięki takiej inicjatywie (plebiscytowi "Kobieta Sukcesu”) możemy poznać fantastyczne kobiety z powiatu garwolińskiego, możemy zobaczyć, poznać ich pasje, ich cele, ich zaangażowanie. Robią wielkie rzeczy na rzecz społeczeństwa.(...) To jest dla mnie duże wyróżnienie, ponieważ mój wkład, który został włożony w tą pracę został zauważony i doceniony – mówiła Agnieszka Sterna po odebraniu statuetki.
Statuetkę wręczył starosta Marek Chciałowski i sekretarz miasta Cezary Tudek. Zwyciężczyni otrzymała także nagrodę pieniężną i nagrody rzeczowe.
W plebiscycie udział wzięły także: Agnieszka Głasek – założycielka Niepublicznego Przedszkola Puchatkowo i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Chotyni, Anna Malitka – naczelnik Poczty Polskiej w Garwolinie, Katarzyna Szeląg (II miejsce w plebiscycie) – właścicielka Szkoły Tańca Street Dance Studio i Ewa Figacz nauczycielka z ZS w Sobolewie (III miejsce w plebiscycie).
Nagrodę w postaci statuetki „Od kobiet dla mężczyzny” otrzymał Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie, dyrygent Chóru Miasta Garwolina i nauczyciel.
Starosta Marek Chciałowski podziękował za organizację wydarzenia Justynie Dybcio i Barbarze Jarzynie i złożył wszystkim paniom obecnym na sali życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Ostatnim akcentem gali była sztuka „Damy i Huzary” wystawiona przez Teatr O!Mamy.