W hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Miętnem zaprezentowała się blisko setka młodych artystów. Wśród nich dziesięcioletni Leon Natan-Paszek, który w nieszczęśliwym wypadku na warsztatach złamał rękę i przeszedł w otwockim szpitalu skomplikowana operację. Powrócił na warsztaty i wystąpił na pokazie. I to jest pasja! To, co zaprezentował w słynnym przeboju Michaela Jacksona „The way you make me feel” wywołało aplauz publiczności.
- Zachwycające były występy paru prawdziwych talentów, ale najbardziej mi się podobał ten mały chłopak z ręką w gipsie – mówiła po pokazie Natasza Urbańska. - To jest złoto, to jest taki skarb, którego nie można stracić. Z kolei Gabrysia Coutiunio da Sylva pięknie zaśpiewała „Modlitwę” z Polity. Jutro zadebiutuje w Teatrze Buffo w tym przedstawieniu. Bardzo się cieszymy, że nowa mała Polita wchodzi do spektaklu – dodała.
Na pokazie wystąpił także gość z Sankt Petersburga z Rosji Siergiej Tupoguuz, który zaśpiewał solo „Świetlistą noc” z musicalu „Romeo i Julia”. Na warsztatach przygotowywany jest przez Janusza Józefowicza do roli Romea w tym musicalu. Igor Bareja zaprezentował pełną artystyczną nonszalancję i brawurowo zatańczył piosenkę „Zrób to tak” z przedstawienia „Tyle Miłości”. To już w pełni ukształtowany młody artysta.
Z kapitalnym przyjęciem spotkało się tango argentyńskie „On nie powróci już” w wykonaniu dwóch solistów Ignacego Pułki i Siergieja Tupoguuzowa. Obaj o kamiennych twarzach stworzyli parę męsko – męską. Ta kreacja zyskała uznanie i duże brawa publiczności. Towarzyszyły im grupy wokalna i taneczna.
– Najbardziej mi się podobała współpraca młodzieży z dziećmi – skomentował gość pokazu, przyjaciel Teatru Buffo ksiądz Włodzimierz Gałązka. -To pięknie współgrało. Ta symbioza pomiędzy nimi była najważniejsza. I oczywiście mały Leon w gipsie.
@@@
Dyrektor artystyczny Teatru Buffo i twórca Studium Artystycznego Metro Janusz Józefowicz dobrze ocenił pokaz - Podobało mi się to, co zawsze. Przede wszystkim, że młodzież fajnie spędzała czas pożyteczny dla siebie, że się uczą asertywności, pracy w grupie, że rozwijają swoje zainteresowania i pasje. I po to tu przyjechali.
Pokaz jest autorskim dziełem pedagogów – artystów. Za wokal odpowiadała Mariola Napieralska i Agnieszka Piotrowska-Hajduk, za taniec i hip hop: Beata Urbańska, Iwona Runowska, i Piotr Tolak, za podstawy aktorstwa Piotr Hajduk, za akrobatykę Barbara Grzęda, za zajęcia z dykcji Katarzyna Nowatkiewicz. W warsztatach udział brała również asystentka taneczna Aleksandra Granecka, która jednocześnie prowadziła zajęcia rekreacyjno – zabawowe i uczyła podstaw języka francuskiego i piosenek w tym języku.
Opiekę medyczną na pierwszym turnusie warsztatów zapewniły dr med. Bożena Majewska oraz dyplomowana pielęgniarka Bożena Zborowska.
Pokaz młodych artystów oklaskiwały rodziny, publiczność z Miętnego, Garwolina, Siedlec, młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Agape z Białołęki, którzy uczestniczyli w obozie sportowym w Miętnem z trenerami koordynatorami: Jarosławem Majewskim i Piotrem Knapem oraz zgrupowanie bramkarzy organizowane przez Profesjonalne Zajęcia Sportowe z Warszawy.
Grupę tworzyło 11 zawodników - bramkarzy trenujących pod okiem trenerów Konrada i Michała Gołaszewskich. Na co dzień trenują w takich klubach jak: KS Ursus, Escola Varsovia, Bron Radom, Znicz Pruszków, Polonia Warszawa, MOSP Jagiellonia Białystok, Wilga Garwolin, Ryś Laski.
Na zakończenie pokazu dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem Andrzej Kujda na ręce szefowej warsztatów Danuty Fidusiewicz wręczył kosz pełen róż w podziękowaniu za piękny pokaz.
A w sobotę rozpoczął się drugi turnus warsztatów. Podobnie jak pierwszy zakończy go otwarty dla publiczności pokaz, który odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół im Stanisława Staszica w Miętnem 23 lipca (czwartek) o godzinie 19.00.
Zdjęcia: Andrzej Kujda
reklama
Komentarze (0)