W trzecią niedzielę maja ulica Senatorska w Garwolinie ponownie stanie się sercem lokalnych tradycji i radosnego świętowania. Już 18 maja 2025 roku mieszkańcy i goście wezmą udział w 12. edycji Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina pod hasłem „Jak zabawa, to zabawa”.
Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta, łączy pokolenia i aktywizuje społeczność do wspólnego działania. Festiwal, organizowany od 2014 roku, to nie tylko koncerty i występy – to przede wszystkim celebracja lokalnego dziedzictwa, wspomnień i tożsamości. Jak podkreśla burmistrz Garwolina, Marzena Świeczak, wydarzenie ma charakter integracyjny i otwarty, a Senatorska – historyczna ulica miasta – każdego roku gości wszystkich, którzy chcą być razem i dobrze się bawić.
W tym roku organizatorzy – Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie – przygotowali dwie sceny, na których zaprezentują się zarówno lokalni wykonawcy, jak i artyści spoza miasta. Na głównej scenie – „na końcu” – festiwal rozpocznie się o godzinie 15:00 wspólnym polonezem. Wystąpią m.in. Chór Miasta Garwolina, Projekt Volodia, artyści spektaklu „Wansiele Siennickie”, a także Tadeusz Zalewski, Julian Czaporowski, Warszawska Ferajna i Tadeusz Talarek.
Scena Młyńska będzie przestrzenią dla najmłodszych i miłośników folkowych brzmień. W programie znajdą się spektakl „Emocje Agenta Gąbki” w wykonaniu Teatru Falkoshow, recital Wiktora Olka oraz występy zespołu „Chwilo Trwaj” i Kapeli Niwińskich & Spółdzielni Muzykantów.
Spacerując ulicą Senatorską, uczestnicy festiwalu będą mogli natrafić na liczne atrakcje: bryczki konne, warsztaty plastyczne i ceramiczne, konkursy z nagrodami, prezentacje przygotowane przez szkoły i kolekcjonerów, a także stoiska z rękodziełem i lokalnymi specjałami. Nie zabraknie tradycyjnego garwolińskiego rosołu – symbolu festiwalu – oraz nowo utworzonej strefy gastronomicznej.
Dyrektor Centrum Sportu i Kultury, Jarosław Kargol, podkreśla, że wydarzenie nie tylko bawi, ale także uczy i buduje wspólnotę – sprzyja międzypokoleniowej współpracy i utrwala pamięć o lokalnym dziedzictwie.
Komentarze (0)