Muzyka dawnych epok zajmuje ważne miejsce we współczesnym życiu koncertowym, zachwyca melomanów bogactwem wyrazu, naturalnym wdziękiem i niepowtarzalnym brzmieniem. Okres panowania władców z dynastii Wazów był jednym z najciekawszych w historii muzyki polskiej. Sprowadzenie wybitnych artystów zagranicznych komponujących swoje dzieła w zgodzie z nowymi nurtami, uczyniło Warszawę XVII wieku istotnym ośrodkiem muzyki europejskiej.
Razem z młodszymi słuchaczami będzie można zapoznać się z muzyką czasów, kiedy Warszawa została stolicą Polski. Tajemnice polskich władców będziemy odkrywać słuchając dawnych instrumentów i spacerując po uliczkach miasta – od Placu Zamkowego do Rynku Nowego Miasta. Będzie można posłuchać opowieści o modnych strojach, dworskiej etykiecie i zabawach odbywających się w Zamku. Pokażemy także na jakich instrumentach grano w królewskich komnatach.
W koncercie weźmie udział zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Jego program wypełnią kompozycje wykonywane na kopiach instrumentów charakterystycznych dla epoki: lutni, violi da gamba i fletach prostych.
Komentarze (0)