Rozrywka | Kultura Garwolin

Sukces muzyków z Ekonomika

Dodano:
garwolin - Sukces muzyków z Ekonomika

Zespół instrumentalno - wokalny z Zespołu Szkół nr.1w Garwolinie (Ekonomik) zdobył I miejsce podczas XXIII Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewany Wawer 2019" w Warszawie.

W dniach 9, 10 marca 2019 r. odbyły się przesłuchania uczestników XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”. Uczestnicy mogli wykonać  tylko jeden utwór, w języku polskim, a czas utworu to 4 minuty.

Celami Festiwalu było: poszukiwanie talentów, umożliwienie prezentacji i dalszego rozwoju, zaprezentowanie dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów oraz solistów, które działają w placówkach kultury, szkołach, placówkach oświatowo- kulturalnych i innych, a także wymiana doświadczeń w pracy artystycznej.

W skład jury weszli:  Beata Jankowska-Tzimas – polska aktorka teatralna i dubbingowa oraz wokalistka, Dominika Świątek - pieśniarka, kompozytorka, polonistka, interpretatorka piosenki poetyckiej, kierownik muzyczny Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Urbanowska  - aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, nauczyciel w Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni.

Jurorzy podczas oceny prezentacji brali pod uwagę; dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, muzykalność, wyczucie rytmu, dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

REKLAMA:


W dniu 16 marca 2019r. na stronie organizatorów zostały ogłoszone wyniki.

Zespół instrumentalno - wokalny New Beat w kat. wiekowej 17-20 lat z Zespołu Szkół nr.1 w Garwolinie  zdobył 1 miejsce. Skład zespołu: solistka- Amelia Majek, gitara solowa - Kacper Zając, gitara basowa-  Filip Rusak, instrumenty klawiszowe - Marcin Borowski, instrumenty perkusyjne- Szymon Kuber, opiekun muzyczny- Andrzej Ostolski. 

Zespół z Ekonomika podczas konkursu wykonał utwór „Cykady na Cykladach”  z repertuaru rockowego zespołu Maanam.

Koncert Laureatów i Gala wręczenia nagród odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2019 r.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gratulacje (, #IP 3d13315ed2) Odpowiedz

Gratulacje!!!