KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Policjanci badają przyczyny śmiertelnego wypadku w Gąsowie

Dodano:
garwolin - Policjanci badają przyczyny śmiertelnego wypadku w Gąsowie

Wczoraj na drodze krajowej nr 17 na wysokości miejscowości Gąsów miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. W zdarzeniu drogowym brały udział trzy pojazdy, dwa osobowe i samochód ciężarowy. Kierowca samochodu marki Toyota Yaris poniósł śmierć na miejscu, a kierowca Hyundaia z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, byli czujni i z rozwagą korzystali z komfortu podróży samochodem. Czasami

wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Należy jechać ostrożnie, być  wypoczętym i skoncentrowanym.- Tragiczny wymiar miało zdarzenie drogowe, do którego doszło w poniedziałkowe południe na drodze krajowej nr 17 na wysokości miejscowości Gąsów. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscy zdarzenia wynika, że 33-letni kierowca osobowej toyoty wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania jadącym w kierunku Lublina, a następnie osobówka została zepchnięta pod nadjeżdżającego hyundaia, jadącego w kierunku Warszawy. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął kierowca, którym był 33-letni mieszkaniec gminy Latowicz. 59-letni kierowca hyundaia, mieszkaniec powiatu garwolińskiego, trafił do szpitala. Kierowca ciężarówki i samochodu osobowego byli trzeźwi. Śledztwo w tej sprawie będzie teraz prowadziła Prokuratura Rejonowa w Garwolinie. W ramach prowadzonego postępowania śledczy wspólnie z policjantami będą wyjaśniać wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego  wypadku – mówi asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Policja apeluje

- Ostatnie dni przyniosły zmianę pogody, jednak jak mówią prognozy, pogoda znów może ulec zmianie. W tym właśnie czasie warto być przygotowanym do podróży. Oprócz skupienia, rozwagi, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, należy jeszcze pamiętać o tym, aby wybierając się np. w dalszą podróż - być wypoczętym. Warto też zadbać o stan techniczny samochodu,  oświetlenie i hamulce. Policyjny apel ma uświadomić kierowców, pokazać im jak, przy zderzeniu z  innych pojazdem - słaba jest nie tylko karoseria samochodu, ale przede  wszystkim jak delikatne i kruche jest ludzkie życie. Kierowcy, pamiętajcie, aby jechać ostrożnie – dodaje policjant.

zdjęcie: Czytelnik Kamil


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

badają (, #IP 03c08db50a) Odpowiedz

Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa to co tu jeszcze badać.