KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Przyszli geodeci zmierzyli się w olimpiadzie

Dodano:
garwolin - Przyszli geodeci zmierzyli się w olimpiadzie

W dniach 4 - 6 kwietnia 2019 roku odbył się w Żelechowie finał centralny XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

4 kwietnia odbyła się uroczystość rozpoczęcia Olimpiady oraz etap okręgowy.
75 uczniów Techników Geodezyjnych z terenu całej Polski rozwiązywało zadania tekstowe i pytania testowe obejmujące wiedzę z zakresu geodezji. 5 kwietnia zespoły uczniów wykonywały 2 zadania terenowe. W godzinach wieczornych zostały ogłoszone wyniki klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji indywidualnej etapu okręgowego.

Poniżej pełne wyniki finału drużynowego:
I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie;
II miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku;
III miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy;
IV miejsce – reprezentacja Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowego w Warszawie;
V miejsce – reprezentacja Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie

6 kwietnia odbył się etap centralny XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej
i Kartograficznej. 20 najlepszych uczniów etapu okręgowego przystąpiło do rywalizacji w etapie centralnym. Po I części finału wyłoniono najlepszą jedenastkę, która odpowiadała na wylosowany zestaw 4 pytań w obecności jury i wszystkich uczestników olimpiady.

Poniżej pełne wyniki finału indywidualnego:
Laureatami zostali:
I miejsce – Jakub Ciupak z PSBiG w Lublinie;
II miejsce – Michał Prędki z ZSKU w Rzeszowie;
III miejsce – Damian Janczak z PSBiG w Lublinie;

Tytuł finalisty uzyskali:
Damian Krawczyk z ZSP w Żelechowie,
Jakub Sokołowski z ZSB w Bydgoszczy,
Patryk Kondrat z ZSBG w Białymstoku,
Jędrzej Szulc z ZSB w Szczecinie,
Mateusz Dusza z ZSB w Bydgoszczy.

REKLAMA:


W trakcie trwania Olimpiady opiekunowie wraz z uczniami uczestniczyli w wycieczkach do Siedlec, Woli Gułowskiej, Okrzei i Jeruzala, odbyli spacer po Żelechowie połączony z wizytą w Ratuszu. Obejrzeli sztukę „Ożenek” żelechowskiego teatru amatorskiego „Niby nic”.

5 kwietnia odbył się w piwnicach Pałacu Żelechów dla opiekunów drużyn, a po południu w szkole dla uczestników Olimpiady wykład, wygłoszony przez dr inż. Tadeusza Kośkę „Znak graniczny – dokument, świadek zdarzeń, zabytek”.

6 kwietnia 2019r. po zakończeniu etapu centralnego, odbyła się uroczystość zamknięcia Olimpiady i wręczenia nagród dla zwycięzców. Uroczystość zakończenia zaszczycili: Grzegorz Woźniak – poseł na Sejm RP, Marianna Brzozoska-Skwarek – maczelnik Wydziału Departamentu Strategii Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego reprezentująca Ministerstwa Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Waldemar Izdebski – Główny Geodeta Kraju (absolwent TG w Żelechowie), Janusz Walo – prezes SGP (absolwent TG w Żelechowie), Barbara Kosińska - sekretarz generalny SGP (absolwent TG w Żelechowie), Maria Gadomska – przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady, prof. Zofia Więckowicz – Przewodnicząca Jury Olimpiady, Iwona Kurowska – wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, Łukasz Bogusz – Burmistrz Żelechowa, Zenon Steafnowski – Wójt Gminy Kłoczew.

Warto też nadmienić, że zarówno Stowarzyszenie Geodetów Polskich, jak i ZSP w Żelechowie pozyskali bardzo wielu sponsorów Olimpiady. Dzięki temu udało się zakupić
i przygotować cenne nagrody dla zwycięzców.

W opinii większości uczestników organizacja Olimpiady stała na bardzo wysokim poziomie. Organizatorzy – dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, zadbali o rzadko spotykaną atmosferę życzliwości i pomocy dla wszystkich przebywających tu w tych dniach gości. Dyrektor szkoły Grzegorz Szymczak, żegnając uczestników gratulował zwycięzcom i ich opiekunom oraz życzył wszystkim pomyślności cytując słowa hymnu geodetów:

„Niech żyje geodezja,
Polskiej nauki kwiat,
Niech żyją geodeci,
Niech żyją nam sto lat!”


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 42

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.