KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

4 gminy z naszego powiatu z dofinansowaniem z PROW

Dodano:
garwolin - 4 gminy z naszego powiatu z dofinansowaniem z PROW

Przebudowa ulicy Poprzecznej w Sobolewie, przebudowa drogi w miejscowości Lucin - to tylko niektóre inwestycje drogowe, które zrealizują mazowieckie gminy, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To w sumie ponad 38 mln zł.

- Inwestycje drogowe należą do bardzo kosztownych, dlatego samorządy chętnie aplikują o dodatkowe środki na ten cel. Nie inaczej było w przypadku tego naboru. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie beneficjentów. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 167 wniosków opiewających na kwotę ponad 165 mln zł. To czterokrotność kwoty, jaką mogliśmy przeznaczyć w ramach tego konkursu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” powiaty, gminy lub ich związki mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do 3 mln zł. Środki pochodzą z PROW 2014-2020.

–  To kolejne środki unijne w ramach PROW, które trafiają do mazowieckich beneficjentów. Cieszę się, ponieważ są to inwestycje ważne i oczekiwane przez mieszkańców. Jestem przekonana, że lepsza jakość dróg przełoży się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Zdjęcie: Michał Słaby, Mazovia.pl

Lp.

Beneficjent

Tytuł projektu

Dofinansowanie (zł)

1.

Gmina Sobolew

Przebudowa drogi gminnej nr 131120W ulicy Poprzecznej w miejscowości Sobolew

873 886,00

3.

Gmina Garwolin

Przebudowa drogi w miejscowości Lucin, gm. Garwolin.

1 121 127,00

28.

Gmina Żelechów

Przebudowa dróg w gminie Żelechów

270 282,00

34.

Miasto i Gmina Pilawa

Budowa dróg na osiedlu Wrzosowa w Pilawie: ul. Różana nr 131094W i Wrzosowa nr 131056W

673 859,00

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Hehe (, #IP 12dfe266fc) Odpowiedz

Zapraszamy do Sulbin. Nie ma tam teraz ani jednej drogi bez dziur.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

to prawda

A PISOWSKIE MACIEJOWICE MNIEJ NIŻ ZERO (, #IP f8745c3ec6) Odpowiedz

Czyżby pani Koc zapomniała o Radnym Powiatowym z Domaszewa? Może rewanż za przewodniczącego rady gminy bo nie z PIS u

W Garwolinie bez zmian... (, #IP fff3a53bdd) Odpowiedz

Czyli należy rozumieć, że wniosek miasta w zakresie dofinansowania ul. Maczka jako drogi dojazdowej do pól odszedł w niebyt...jak niemal każdy wniosek o dotacje unijne. Zarezerwowane po stronie miasta środki powinny zostać natychmiast przesunięte na ul. Słwińską bo tam w przeciwieństwie do ul. Maczka mieszkają ludzie!