Wiadomości z Garwolina

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Garwolinie

8 maja Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła bibliotekarzy z całego powiatu a także przedstawicieli władz miasta, powiatu, Biblioteki Wojewódzkiej by wspólnie uczcić swoje święto: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Jest w Garwolinie miejsce kryjące tysiące historii, po które każdy z nas może sięgnąć by się pośmiać, wzruszyć, odpocząć. Historii spisanych na kartach książek, zapisanych na płytach w postaci filmów czy audiobooków. To miejsce gdzie każdy, niezależnie od wieku może znaleźć coś dla siebie: twórczo spędzić czas, rozwinąć pasje, dotknąć historii lokalnej. To miejsce znajduje się przy Nadwodnej 1… Mowa oczywiście o Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Wielu mieszkańców miasta i powiatu zna ten adres i korzysta z szerokiej oferty przygotowanej przez placówkę.

8 maja Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła bibliotekarzy z całego powiatu, a także przedstawicieli władz miasta, powiatu, Biblioteki Wojewódzkiej, by wspólnie uczcić swoje święto: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Zebranych w czytelni przywitała dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Iwona Poreda. Przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu podziękowali wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom za oddanie i serce dla książek, czytelników, za codzienną czasem żmudną pracę i działalność prowadzoną na rzecz rozwoju kultury i czytelnictwa. Burmistrz miasta Marzena Świeczak wręczając bibliotece unikalny album „100×100” ze zdjęciami 100-lecia niepodległości wydanym przez Narodowe Archiwum Cyfrowe, podziękowała za pracę biblioteki: - Tu się bardzo dużo dzieje, oferta jest szeroka, bogata i dla każdego: okazuje się, że z książką można gotować, można jeździć na rowerze. Gratuluje stworzenia takiego miejsca na mapie miasta.

REKLAMA:


W związku z realizacją przez Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie zadań biblioteki powiatowej oceniono i nagrodzono pracę dwóch bibliotek z terenu Powiatu Garwolińskiego. Nagrodę otrzymała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilawie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sobolewie za wysokie wskaźniki czytelnictwa, wkład w szerzenie kultury.

Ostatnim punktem Dnia Bibliotekarza i Bibliotek było spotkanie z Tadeuszem Chudeckim: aktorem znanym z seriali, filmów i teatru, współpracującym z takimi tuzami reżyserii jak Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz czy Adam Hanuszkiewicz. Pasją Tadeusza Chudeckiego są podróże. Odwiedził dotychczas ponad 130 krajów i o swoich doświadczeniach zajmująco opowiadał podczas środowego spotkania.

W uroczystości wzięli udział: burmistrz miasta Marzena Świeczak, zastępca burmistrza Albert Baran, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, przedstawiciele Biblioteki Wojewódzkiej, radni rady miasta, kierownicy i pracownicy Urzędu Miasta Garwolina oraz bibliotekarze z powiatu garwolińskiego.
Zachęcamy do odwiedzin biblioteki i skorzystania z jej oferty. Więcej informacji o działalności placówki znaleźć można: www.biblioteka-garwolin.pl, www.facebook.com/bibliotekagarwolin


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.