Rozrywka | Kultura Garwolin

2 czerwca odbędzie się impreza charytatywna dla Michała

Dodano:
garwolin - 2 czerwca odbędzie się impreza charytatywna dla Michała

2 czerwca w budynku OSP w Niecieplinie odbędzie się impreza charytatywno-sportowa „Zbieramy dla Michała”. Michał urodził się z niedowładem wiotkim kończyn dolnych, przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku piersiowo rdzeniowym oraz wodogłowiem. Potrzebna mu jest nasza pomoc, by mógł dalej się rozwijać.

- Idea imprezy narodziła się jednego majowego wieczoru 2 maja. Niedziela, wieczór, spokój, radość bycia razem, radość życia, że jesteśmy zdrowi i że niezależnie od wieku wszystko przed nami… I przychodzi do nas Michał, a raczej przyjechał na wózku inwalidzkim, i chcąc być z nami wspina się o własnych siłach, siłach rąk, po 20 schodach, aby siedzieć z nami na tarasie (my chcieliśmy dla niego zejść na parter ale on nie pozwolił nam, powiedział, że chce być z nami na tarasie – mówi Justyna Ochnik, organizatorka imprezy.

Michał ma 17 lat a konkretnie, chodzi do Ekonomika w Garwolinie, do pierwszej klasy o profilu matematycznym. Urodził się z niedowładem wiotkim kończyn dolnych, przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku piersiowo rdzeniowym oraz wodogłowiem.

Jest chłopcem bardzo pogodnym, pełnym radości, optymizmu i empatii dla innych. Nie może używać nóg ale ma silne ręce i siną wolę. - Nie pozwólmy aby to jego wewnętrzne „słońce” : siła, optymizm i empatia dla innych, zgasło. Pomóżmy aby te piękne cechy jego charakteru  zawsze świeciły i pozwoliły mu wyrosnąć na człowieka, który zna swoją wartość.  To nie jednostka ale siła wspólnoty może zmienić tak dużo; Dla mnie, uśmiech Michała i blask radości w jego oczach, będzie największym podziękowaniem – mówi Justyna Ochnik.

REKLAMA:


Celem czerwcowej imprezy jest zbiórka na sprzęt i rehabilitację/obóz, gdzie Michał będzie się uczył samodzielności.

Program imprezy charytatywno-sportowej,  zawiera paletę pięknych zajęć dla wszystkich uczestników:
Pokaz Strażaków z Niecieplina
Lekcja Yogi (Jogi) na łonie natury
Poczęstunek +
Loteria fantowa
Lekcja ZUMY (ZUMBA)
Dyskusja o zdrowym stylu życia
Wspólna zabawa dla dzieci i dorosłych

Impreza odbędzie się ze zezwoleniem Fundacji Dzieciom  „Zdążyć z Pomocą” na zbiórkę publiczną. Odpowiedzialna za zbiórkę publiczną i organizację jest  Justyna Ochnik wraz z zespołem.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.