KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzień Ziemi w Chotyni już w najbliższą niedzielę

Dodano:
garwolin - Dzień Ziemi w Chotyni już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 26 maja 2019 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbędzie się Piknik z okazji Dnia Ziemi. Na odwiedzających czeka moc atrakcji: występy uczniów, pokaz mody ekologicznej, stoiska z rękodziełem, eksperymenty, zajęcia sportowe, spotkania z podróżnikiem, sokolnikiem, leśnikiem, zielarką, dietetykiem, pszczelarzem, alpakami. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w quizie wiedzy ekologicznej, przejechać się bryczką, wziąć udział w warsztatach łuczniczych

 i historycznych. Będzie również możliwość wymiany elektrośmieci na sadzonki oraz wzięcia udziału w loterii fantowej.Celem niedzielnej imprezy jest aktywizacja środowiska lokalnego poprzez wspólne działania na rzecz ochrony środowiska i optymalnego gospodarowania surowcami naturalnymi,  uwrażliwienie na piękno przyrody, zachęcenie dzieci i młodych ludzi do aktywnego wypoczynku, integracja młodzieży z różnych środowisk.

Na odwiedzających czeka moc atrakcji: występy uczniów, pokaz mody ekologicznej,stoiska z rękodziełem, eksperymenty, zajęcia sportowe, spotkania z podróżnikiem, sokolnikiem, leśnikiem, zielarką, dietetykiem, pszczelarzem, alpakami. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w quizie wiedzy ekologicznej, przejechać się bryczką, wziąć udział w warsztatach łuczniczych, archeologicznych i historycznych.

REKLAMA:


Będzie również możliwość wymiany elektrośmieci na sadzonki oraz wzięcia udziału w loterii fantowej. Organizatorzy zachęcają dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w konkursach literackim i plastycznym. Inspiracją do tworzenia mają być pejzaże powiatu garwolińskiego.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców do zabrania koszyków piknikowych, kocyków, aby w sielskiej atmosferze wśród zieleni spędzić niedzielne popołudnie.

Patronat honorowy: Maciej Błachnio - wójt gminy Sobolew, Grzegorz Woźniak - poseł na Sejm RP; starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.