KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Już w najbliższą niedzielę X edycja dobroczynnego biegu AVON Kontra Przemoc - Biegnij w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Już w najbliższą niedzielę X edycja dobroczynnego biegu AVON Kontra Przemoc - Biegnij w Garwolinie

Zaledwie kilka dni zostało do X jubileuszowej edycji dobroczynnego biegu „AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”, który wystartuje 16 czerwca punktualnie o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a także główny sponsor – fabryka AVON Operations Polska. Tegorocznym Gościem Specjalnym jest aktorka Joanna Jabłczyńska. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.bieg.truchtacz.pl


Pobiegnij w słusznej sprawie!
Już po raz dziesiąty mieszkańcy Garwolina i wszyscy miłośnicy ruchu będą mieli możliwość pobiec w biegu „AVON Kontra Przemoc  - Biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON, organizowanej w 50 krajach na całym świecie – od 2008 roku również w Polsce.  Celem inicjatywy jest wsparcie osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Każdy uczestnik, który zakupi pakiet startowy wraz z bransoletką kampanii sygnowaną niebieską wstążką, wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Organizacja od 1995 roku udziela wsparcia psychologicznego i prawnego ofiarom przemocy fizycznej i psychicznej występującej w rodzinie.

- Każdego roku prawie tysiąc zawodników przyjeżdża do Garwolina, żeby wraz z nami powiedzieć stanowcze „nie” przemocy. „AVON Kontra Przemoc” jednoczy ludzi o wielkim sercu i pozwala niewielkim kosztem zrobić coś naprawdę dobrego – to ogromna moc tego wydarzenia i jego najpiękniejsza cecha  – mówi Jarosław Kargol, Dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

- Bieg w Garwolinie od 2010 roku jest częścią naszej kampanii „AVON Kontra Przemoc”. W ramach tej inicjatywy od wielu lat walczymy o prawa ofiar przemocy i staramy się budować świadomość istnienia problemu w społeczeństwie. Dzięki zaangażowaniu Uczestników biegu możemy podarować „Niebieskiej Linii” nie tylko słowa wsparcia, ale też pomoc finansową, która umożliwia im dalszą sprawną działalność
- mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki AVON Operations Polska. – Przy okazji warto też zaznaczyć, że to świetna zabawa i doskonale zorganizowane wydarzenie. Nie możemy już doczekać się niedzieli!

Bieganie to sport dla każdego

Jak co roku, zawodnicy biegu „AVON Kontra Przemoc” mają do wyboru dwie trasy – główną na dystansie 10 km oraz tzw. Biegu Rodzinnego na dystansie 2 km. Takie rozwiązanie pozwala na start nie tylko zawodowcom i osobom intensywnie trenującym, ale również rodzinom z dziećmi i osobom starszym. Do X jubileuszowej edycji zgłosiło się prawie 800 osób, a liczba ta nieustannie rośnie  – jeśli i Ty chcesz wziąć udział, wejdź na stronę: www.bieg.truchtacz.pl i wypełnij formularz.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z imprezą, 16 czerwca będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu oraz zakaz parkowania w godzinach 10:00-12:30 na ulicach Senatorskiej i Kard. Wyszyńskiego. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, Organizatorzy apelują do mieszkańców i osób przyjezdnych
o respektowanie ustawionych znaków.

Godziny zamknięcia poszczególnych ulic:
ul. Olimpijska (od Parku 550-lecia do ulicy Kościuszki) - od 5:00 do 15:00
al. Legionów (od ronda do dworca PKS) - 10:00-14:30
ul. Senatorska - od 11:45 do 12:30
ul. Kard. Wyszyńskiego - od 11:45 do 12:30
ul. Kościuszki (od dworca PKS do skrzyżowania z ul. Długą/Staszica) - od 11:55 do 12:25
Al. Legionów, Lubelska (od mostu do Sulbin) - od 11:55 do 13:30

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.