KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Strefa relaksu w Ekonomiku

Dodano:
garwolin - Strefa relaksu w Ekonomiku

Jedną z ostatnich inicjatyw podjętych w ostatnim czasie w „Ekonomiku” jest strefa relaksu, miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje talenty, dzielić się swoimi pasjami, ale i wypoczywać. Wdrożenie jej jest dowodem na to, że szkoła się zmienia, wsłuchuje się w głos uczniów i stara się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom.

W poniedziałek 10 czerwca 2019 roku w ZS Nr 1 im Bohaterów Westerplatte w Garwolinie oficjalnie została otwarta strefa relaksu, czyli miejsce przeznaczone specjalnie dla uczniów. Uroczyste otwarcie uświetnił pierwszy szkolny pokaz talentów i pasji oraz wernisaż prac fotograficznych i plastycznych uczniów oraz nauczycieli.

Stworzenie specjalnej przestrzeni do wypoczynku dla uczniów jest rezultatem działań prowadzonych w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła z klasą”, które rozpoczęły się w październiku 2018 roku. Celem projektu było wprowadzenie pozytywnych zmian w szkole przy udziale całej społeczności szkolnej, a jednym z założeń stworzenie przyjaznej  atmosfery w szkole. Podczas szeroko zakrojonych badań potrzeb członków społeczności szkolnej, uczniowie wskazywali na brak miejsca odpoczynku oraz miejsca gdzie mieliby możliwość prezentowania swoich pasji i zainteresowań. Tak zrodził się pomysł stworzenia  strefy relaksu połączonej z kącikiem pasji i inicjatyw w  szkole.

REKLAMA:


Mimo że projekt zainicjowali i koordynowali nauczyciele, uczniowie od początku byli mocno zaangażowani w realizację wszystkich etapów działań. - Mamy nadzieję, że to  miejsce będzie służyło uczniom nie tylko do odpoczynku między zajęciami, ale również przyczyni się do w rozwijania zainteresowań, wymiany poglądów, wydarzeń kulturalnych. Chcemy, żeby szkolny pokaz talentów i pasji wszedł na stałe do programu imprez kulturalnych w naszej placówce i odbywał się właśnie w strefie relaksu - mówi koordynatorka projektu, Natasza Mikulska. 

W program „Szkoła z klasą” zaangażowali się również inni nauczyciele: Marzena Mikulska, Kinga Dębska, Konrad Piotrowski, Sylwia Kozyra, Aneta Winek, Marta Ozóg , Maria Kowalczyk

Szkolny pokaz talentów zorganizowała Małgorzata Wójcik - Wojciechowska oraz Natasza Mikulska.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.