KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 czerwca 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 czerwca 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


10 czerwca 2019 r.

Pożar budynku mieszkalnego w Łaskarzewie

Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na poddasze budynku, po wewnętrznej klatce schodowej oraz z podnośnika hydraulicznego, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Ponadto strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uskarżał się na złe samopoczucie, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej dwie godziny udział brały trzy zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelechów, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Laguna oraz Mercedes. Pojazdami podróżowało sześć osób, w tym dwoje dzieci, którym pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

12 czerwca 2019 r.

Pożar zabudowań w Bączkach, gm. Maciejowice

Po godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze stodoły i budynku gospodarczego w Bączkach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar budynków jest w fazie rozwiniętej oraz istnieje niebezpieczeństwo jego rozprzestrzenienia na znajdujące się w sąsiedztwie dwa kolejne budynki gospodarcze. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się budynki oraz w obronie na zagrożone obiekty. Po przybyciu kolejnych zastępów liczba prądów wody była zwiększana, co w konsekwencji doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie dokonano rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji budynków z jednoczesnym ich przelewaniem wodą. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dziewięć zastępów OSP.

REKLAMA:


13 czerwca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Izdebnie

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Izdebno, gdzie samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Samochodem podróżował tylko kierowca, któremu pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu instalacji LPG w pojeździe. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

14 czerwca 2019 r.


Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Przed godziną 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o konieczności zabezpieczeniu miejsca lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Wilga Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu lądowiska śmigłowca LPR. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

15 czerwca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelechów, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe VW Passat oraz Mercedes. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastępy OSP.

16 czerwca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Pilawie

Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pilawa, gdzie samochód osobowy marki Peugeot 208 uderzył w drzewo i się zapalił. Samochodem podróżowała jedna osoba, która została przetransportowana do szpitala przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia auta. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Gocławiu
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na przebudowywanej drodze krajowej nr 17 w Gocławiu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli również miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i odłączyli akumulatory w pojazdach. W akcji trwającej prawie trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.