KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Rozwijal zdolności wokalne z Izabellą Jaszczułt-Kraszewską

Dodano:
garwolin - Rozwijal zdolności wokalne z Izabellą Jaszczułt-Kraszewską

W dniach 24-25 sierpnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbyły się warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty poprowadziła Izabella Jaszczułt-Kraszewska - absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jurorka festiwali wokalnych, specjalistka emisji głosu, pedagog śpiewu na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.


W bezpłatnych warsztatach udział wzięły chętne osoby z terenu miasta i gminy Żelechów. Wśród uczestników znalazło się kilka solistek z działającej przy MGOK-u grupy wokalnej „Rozśpiewane perełki” oraz członkowie Chóru Żelechowa. Program warsztatów obejmował wspólne rozśpiewanie, przesłuchania uczestników, pracę nad techniką śpiewu, dobór repertuaru oraz indywidualną pracę nad repertuarem.

REKLAMA:


Praca z chórem odbywała się najpierw w głosach, a następnie w czterogłosie. Prowadząca warsztaty jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncertuje w kraju i za granicą. Występowała m.in. na scenach Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Białostockiej i Wrocławskiej z towarzyszeniem najbardziej znanych orkiestr m.in.: Sinfonii Varsovii i orkiestry Filharmonii Narodowej. Współpracowała z Polskim Radiem i Telewizją Polską nagrywając pieśni Fryderyka Chopina oraz pieśni kompozytorów współczesnych. Obok działalności koncertowej Izabella Jaszczułt-Kraszewska prowadzi równocześnie zajęcia z pedagogiki wokalnej. Zajmuje się emisją głosu Chóru Chłopięcego i Męskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Chóru Miasta Siedlce.

MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.