KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Po raz dziewiąty wzięli udział w rajdzie

Dodano:
garwolin - Po raz dziewiąty wzięli udział w rajdzie

21 września o godz. 19:00 rozpoczął się po raz dziewiąty Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny „...pójdę w nocy mrok...”. Celem nocnej wędrówki było upamiętnienie bohaterów i ofiar poległych w obronie Łaskarzewa 17 września 1939 roku, przypadającą w tym roku okrągłą 80. rocznicę spalenia miasta, oraz wszystkich poległych podczas II wojny światowej.

W rajdzie wzięło udział 36 osób, podzielonych na 4 grupy: Delta szwadron super cool komando wilków alfa, Mieszko, Na skuśkę, Czarne dinozaury.

Przed wyruszeniem grup na trasę burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska wręczyła list gratulacyjny Piotrowi Żabczyńskiemu- inicjatorowi rajdu, promującemu miasto Łaskarzew.

Uczestnicy wydarzenia maszerowali wybranymi przez siebie trasami biegnącymi w większości przez lasy i pola: Trasa Rajdowa nr 1: Łaskarzew- Rywociny- Ignaców- Kobyla Wola- Rowy (punkt specjalny)- Wola Rowska- Baranicha- Łaskarzew (ok 16 km). Trasa Rajdowa nr 2: Łaskarzew- Izdebno Kolonia-Polesie Rowskie- Taluba- Wola Rowska- Rowy (punkt specjalny)- Kobyla Wola- Ignaców- Rywociny- Łaskarzew (ok 20 km). Trasy pokonywane podczas rajdu nie są przypadkowo wybranymi drogami. Często pokrywają się z miejscami pamięci. 

REKLAMA:


W miejscowości Rowy ugościł uczestników pan Bogdan Mróz. Odbyło się wspólne ognisko, zabezpieczane przez strażaków z OSP Łaskarzew. Na uczestników czekał gorący żurek przygotowany przez restaurację „U Żaby”, gorąca herbata, pączki z piekarni „Żabczyńscy”oraz kiełbaski podarowane od sklepu „Top Market”. Był czas na wspólne śpiewy i rozmowy. Pozostałymi sponsorami rajdu byli: Sklep Jedynka, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łaskarzewie oraz drukarnia „Figaro”, która wydrukowała okolicznościowe broszury, zawierające teksty historyczne oraz informacje o Rajdzie. Dla uczestników przygotowane zostały metalowe kubki oraz wlepki odblaskowe np. na szybę samochodu z logo rajdu. Osoby, które ukończyły rajd otrzymały okolicznościowe emblematy z logo wyprodukowane przez „Hot Stamping”.

Organizatorami IX Łaskarzewskiego Pieszego Rajdu Nocnego była grupa woluntariuszy: Piotr Żabczyński, Henryk Dąbrowski, Marian Żabczyński, Rafał Przybysz, Marek Wągrodzki, Tomasz Pytlarczyk, Eryk Laskowski przy wsparciu Centrum Integracyjno-Animacyjne w Łaskarzewie oraz OSP Łaskarzew.

Do zobaczenia na jubileuszowej X edycji!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.