KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Policjanci w Przedszkolu w Pilawie

Dodano:
garwolin - Policjanci w Przedszkolu w Pilawie

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które poznały wczoraj dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Pilawie. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca funkcjonariuszy.

Asp. szt. Sebastian Tomaszewski zawsze odpowiada na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było przedszkole w Pilawie. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy również brali udział w spotkaniu.

Przedszkolaki miały możliwość bliżej zapoznać się z pracą policjanta i „sokisty”. Prelegenci opowiadali im m.in. o podstawowych zasadach bezpiecznego przebywania na ulicy, prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych, przez przejazdy kolejowe czy też zachęcali do noszenia odblasków. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki, kamizelka, "lizak" oraz czapka. Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego, co opowiadali funkcjonariusze o swojej pracy.

REKLAMA:


Maluchy chętnie słuchały i zadawały pytania. Był również czas na prezentację sprzętu, którego używają policjanci i sokiści. Goście mieli dla maluchów wiele prezentów, m.in. odblaski do przywieszenia przy plecaku czy kurtce czy też ulotki, kolorowanki i książeczki do czytania.

Przedszkolaki miały dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i policjanta przygotowane specjalnie laurki oraz zaśpiewały piosenkę o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.