Rozrywka | Kultura Garwolin

Tego nie można przegapić! Koncert RZAWP 16 listopada w Górznie

Dodano:
garwolin - Tego nie można przegapić! Koncert RZAWP 16 listopada w Górznie

Wójt gminy Górzno Waldemar Sabak serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Górzno na wielki koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się 16 listopada 2019r. o godzinie 17.00 na hali sportowej w Górznie. Koncert jest częścią planowanych przez gminę obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Zespół Artystyczny Wojska Polskiego działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm, talent i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop. Uznanie dla artystów Zespołu wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata – prezydenci, premierzy, koronowane głowy i hierarchowie Kościoła.

Podobny koncert odbył się na początku lutego w Górznie oraz 31 marca w Garwolinie. Fotorelacja z tego wydarzenia TUTAJ i TUTAJ.

WSTĘP WOLNY!


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.