KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Garwolin Sport

Bez medali ale z nowymi rekordami na Warszawiance!

Dodano:
garwolin - Bez medali ale z nowymi rekordami na Warszawiance!

Prawie tysiąc zawodników z ponad 100 klubów z całej Polski oraz z zagranicy wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Warszawy w Parku Wodnym Warszawianka. W zawodach na długim basenie UKS Delfin Garwolin reprezentowało 24 zawodników.


Największą grupę zawodników utworzyli tym razem najmłodsi - trenujący pod okiem trenera Wojciecha Mianowskiego, dla których była to pierwsza okazja zobaczyć a potem wystartować na basenie olimpijskim.
- Szczególne słowa uznania dla maluchów, dla których zawody na takiej pływalni to wielkie przeżycie. Raz. że wielki i piękny obiekt, dwa bardzo duża ilość startujących zawodników to zawsze działa na wyobraźnię. Pomimo towarzyszącego stresu i czasu trwania zawodów moi podopieczni dali radę i jestem z nich dumny i naprawdę ich podziwiam – mówi trener UKS Delfin Wojciech Mianowski.

Oprócz najmłodszych w zawodach wzięli udział również starsi zawodnicy, którzy walczyli o jak najlepsze swoje rekordy życiowe. Bez wątpienia najbardziej zadowolony z zawodów wrócił Sitnik Jakub, który w piątek ustanowił dwa nowe rekordy naszego powiatu w kategorii seniorów i obydwa na grzbiecie. Rano na dystansie 200m ( 2:32:92 ) a popołudniu na dwa razy krótszym odcinku ( 1:09:84 ). Jakub dorzucił jeszcze dwa rekordy w kategorii 16 - latków, najpierw na 50m dowolny ( 27:42 ), a potem na 100m dowolnym ( 1:01:03 ).

REKLAMA:


W tej samej kategorii wiekowej 3 rekordy ustanowiła Więckowska Alicja, w następujących kategoriach: 50m dowolny ( 31:28 ), 100m dowolny ( 1:08:31 ) i 50m grzbiet ( 36:88 ). W kategorii młodziczek 13-letnich nowym rekordem powiatu na 100m klasykiem może pochwalić się Jonak Jagoda ( 1:30:08 ). 

Oprócz zawodników trenera Wojtka startowali jeszcze podopieczni trenera Waldemara Makowskiego. Szczególne uznanie dla Filipa Zalewskiego, który w kategorii 14 – latków ustanowił nowy rekord powiatu na dystansie 200m stylem klasycznym ( 3:21:55 ).


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.