Wiadomości z Garwolina

Potrzebna pomoc dla rodziny z Łaskarzewa

Dodano:
garwolin - Potrzebna pomoc dla rodziny z Łaskarzewa

W piątek 17 stycznia w Łaskarzewie w domu Marleny i Rafała wybuchł pożar. Mieszkali w nim zaledwie 5 miesięcy. Mieszkańcy wydostali się z budynku drzwiami balkonowymi. Dom nie nadaje się w tej chwili do zamieszkania. Rodzina potrzebuje wsparcia.

Przez blisko 3 godziny 5 zastępów straży pożarnej z: PSP Garwolin, OSP Izdebno i OSP Łaskarzew walczyło z ogniem i jego konsekwencjami. Według strażaków do pożaru doszło wskutek zwarcia w rozdzielczej skrzynce instalacji elektrycznej. W całości spłonął garaż, kotłownia i hol. Dodatkowo uszkodzone są m.in. instalacja hydrauliczna, instalacja elektryczna, piec.
Spalone opony i plastik wydzieliły substancje rakotwórcze, które wraz z sadzą wdarły się do pozostałych pomieszczeń. Strażacy kategorycznie zabronili przebywania w domu.

Konieczny jest gruntowny remont całego domu wraz z chemicznym czyszczeniem i ozonowaniem. Część wyposażenia nie nadaje się do użytkowania. Obecnie czteroosobowa rodzina mieszka u swoich bliskich.

REKLAMA:


Rodzina zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie i pomoc finansową, bez której nie będzie jej łatwo zlikwidować szkody. Każda złotówka jest na wagę złota.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/9jdjzt


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Driver (, #IP 75add07eef) Odpowiedz

Ogonie to strazacy nie mogli trafic do pozaru nie dziwie sie osp ale zawodowcy biora kase za to juz by mogli chociaz navi w telefonie wlaczyc a tak z 10 min stracili

GOŚĆ (, #IP bf1f5041c1) Odpowiedz

Współczuję rodzinie - wielka tragedia. Niemniej jednak strażakom radziłbym się wybrać na lekcję z działania zabezpieczeń elektrycznych, ponieważ po takiej wypowiedzi można wywnioskować, ze nie znają funkcji zabezpieczeń elektrycznych. Ponadto chciałbym poznać Pana, który stwierdził, że pożar spowodowała rozdzielnia elektryczna.