Wiadomości z Garwolina

Droga w Łaskarzewie oficjalnie otwarta

Dodano:
garwolin - Droga w Łaskarzewie oficjalnie otwarta

W czwartek, 23 stycznia, odbyło się uroczyste otwarcie ul. Słowackiego w Łaskarzewie. Droga została przebudowana dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w wysokości 504 237,00 zł. Cały projekt warty był 720 338,87 zł, a więc miasto Łaskarzew przeznaczyło ze środków własnych 216 101,87 zł.


Uroczystość rozpoczęto poświęceniem ulicy przez ks. prałata Edmunda Szarka, następnie głos zabrała burmistrz Anna Laskowska oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Po przemówieniach nadszedł moment na uroczyste przecięcie wstęgi i poczęstunek - gorący bigos oraz słodkości.

W wydarzeniu wzięli udział m. in.: Grzegorz Woźniak - poseł na Sejm RP, Anna Kaszuba - przedstawiciel wojewody mazowieckiego, Iwona Kurowska -wicestarosta powiatu garwolińskiego, Waldemar Trzaskowski - przewodniczący rady powiatu garwolińskiego, Józef Tomala - radny rady powiatu garwolińskiego, radni rady miasta Łaskarzewa na czele z wiceprzewodniczącą rady  Aldoną Pacek oraz mieszkańcy ulicy Słowackiego, wśród nich Zygmunt Pietrzak - prezes Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Łaskarzewie, oraz Dariusz Sadkowski.

Ulica Słowackiego została przebudowana dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w wysokości 504 237,00 zł. Cały projekt warty był 720 338,87 zł, a więc miasto Łaskarzew przeznaczyło ze środków własnych 216 101,87 zł. Wszystkie prace wykonała firma Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowo Usługowe Bruk-Trans Piotr Kowalczyk z siedzibą w Anielowie gm. Sobolew.

REKLAMA:


W ramach inwestycji zostały wykonane następujące prace:
- nawierzchnia z kostki brukowej o szerokości 6 m,
- zostało przebudowanych 5 skrzyżowań,
- umieszczone zostało oznakowanie drogi,
- zostały utwardzone pobocza o szerokości 1m po obu stronach drogi i łącznej długości 1032 m,
- odwodnienie drogi.

Władze miasta Łaskarzew składają podziękowania: przedstawicielom władz za obecność na wydarzeniu, pracownikom Urzędu za napisanie wniosku, OSP w Łaskarzewie za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa w trakcie uroczystości, pracownikom gospodarczym oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia, mieszkańcom za przygotowanie poczęstunku oraz Panu Witoldowi Rękawkowi za udostępnienie terenu na poczęstunek oraz za przygotowanie przepysznych słodkości.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 25

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

stan (, #IP 161b027de5) Odpowiedz

Łaskarzewiacy to stan umysłu.

ulice (, #IP 15142af1e9) Odpowiedz

To w Łaskarzewie są ulice ? A ile ich jest ?

bedok anty pis (, #IP 7dc609c6d8) Odpowiedz

jest,jest,jest nasza Ivone nasze dobro powiatowe nasza rodzima celebrytka alez ja sie steskniłem za nasza Iwonką juz myslałem ze wycofała sie z zycia ze przestanie się lansować cóż to by była za strata dla powiatu co tam powiatu dla kraju strata ogromna byłby

lepiej (, #IP 8f4b0217e6) Odpowiedz

lepiej ul.Garwolińską wyremontujcie bo te kratery to wstyd jak stąd do bedokowa