Wiadomości z Garwolina

Hygge we wnętrzu. Zadbaj o klimat w swoim domu

Dodano:
garwolin - Hygge we wnętrzu. Zadbaj o klimat w swoim domu

Trend ten wywodzi się od duńskiego słowa hyggeligt. Jest to określenie oznaczające relaks, błogość, zadowolenie z danej chwili. Filozofia ta ma również odzwierciedlenie w sposobie aranżacji pięknych wnętrz. Jak urządzić taką przestrzeń? Co jest dla niej charakterystyczne?Hygge – coś dla ludzi szczęśliwych


Wyobrażasz sobie miły wieczór z bliskimi? Spędzony pod kocykiem, z kubkiem dobrej herbaty w ręku? Podczas tych chwil rozmawiasz z przyjaciółmi o przeczytanych ostatnio książkach i najnowszych spotkaniach. Towarzyszą wam tylko dobre emocje, w tle znajduje się kominek z tańczącymi ognikami. Taka wizja bardzo bliska jest hygge i tym, co się z nim wiąże. Jak urządzić tego rodzaju przestrzeń?

Kominki i inne rozwiązania. Sposób na długie poranki oraz wieczory

Relaks, brak zmartwień to stan, do którego dąży wielu z nas. We współczesnym zabieganym świecie zapominamy o tym, co najważniejsze. Stres i nadmierna ilość zadań nie pozwalają na wypoczynek. Właśnie z tym walczy wspomniane hygge.

Kominki to urządzenia, które bardzo często goszczą w tego typu przestrzeniach. Ich nowoczesny design cieszy nie tylko oko, ale też i duszę. Bijące z nich ciepło umili każdy nieco chłodniejszy wieczór. Warto o tym pamiętać!

Szeroką ofertę kominków znajdziesz na https://kratki.com/sklep/pl

Nie tylko blask kominków charakterystyczny jest dla hygge. Światło świec także wpisuje się w taki obrazek. Można mieć ich dużo, rozstawione na meblach, stole czy nawet w łazience pozytywnie wpłyną na atmosferę w całym mieszkaniu.

Inne popularne elementy i akcesoria to: ciepłe koce i poduchy, wełniane skarpety, duża ilość książek itd. Na ścianach tymczasem można rozwiesić pamiątkowe zdjęcia lub inne przedmioty, które przywołają dawne, wspólnie spędzone chwile. Nie powinno tu ponadto zabraknąć prostoty, jakże charakterystycznej dla duńskiej architektury. Zdecyduj się na nią, to pierwszy krok do stania się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Hygge, czyli powrót do natury

Zgodnie z tą filozofią liczy się także powrót do natury. W aranżacji przestrzeni może on przejawiać się na wiele sposobów. Jeden z nich to drewno we wnętrzu. Naturalne pnie jako meble czy szczapy przy kominku zmienią twój salon na lepsze. Sięgnij do korzeni, zatroszcz się o wewnętrzną harmonię.

Artykuł sponsorowany