Wiadomości z Garwolina

Dowiedzieli się jak udzielić pierwszej pomocy

Dodano:
garwolin - Dowiedzieli się jak udzielić pierwszej pomocy

Marcin Kępka opowiedział uczniom SP nr 5 o pracy w pogotowiu ratunkowym i pokazał jak należy udzielić pierwszej pomocy.

Każdy z nas może być świadkiem wypadku lub jego mniej poszkodowanym uczestnikiem. Od tego, jak szybko zostanie udzielona pierwsza pomoc, może zależeć życie lub zdrowie rannych. Czas, jaki upływa od zdarzenia do przybycia na miejsce fachowej pomocy lub dostarczenia poszkodowanych do placówki medycznej jest bezcenny. Właśnie dlatego, tak ważne jest by każdy z nas wiedział jak udzielić pierwszej pomocy.

Zajęcia z pierwszej pomocy, jakie odbyły się w jednej z klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 to oprócz zdobycia i utrwalenia sobie niezbędnej wiedzy w tej dziedzinie, również okazja do poznania pracy w pogotowiu ratunkowym. O blaskach i cieniach tej bardzo odpowiedzialnej pracy opowiadał Marcin Kępka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.