KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Rośnie przedszkole w Trojanowie

Dodano:
garwolin - Rośnie przedszkole w Trojanowie

Przy Szkole Podstawowej w Trojanowie powstaje kolejny budynek - przedszkole ze żłobkiem o powierzchni użytkowej 1157 m2 . Prace mają zakończyć się w listopadzie 2021r. Zobacz projekt budynku i zdjęcia obrazujące stan prac.

7 października 2019r. został ogłoszony przetarg na budowę przedszkola ze żłobkiem w Trojanowie, który wygrała firma z Radomia. Umowa na wykonanie budynku została podpisana 27 listopada 2019r. Wartość zadania to 5 277 809,97 zł.

Przedmiotem umowy jest budowa publicznego przedszkola ze żłobkiem wraz  z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu położonego na działce nr ew. 164/2, 1582/8 i 1582/2 w Trojanowie. Jet to teren przy szkole podstawowej. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1157,30 m2.

W ramach umowy firma wybuduje i wykończy budynek. W zakres wchodzą też: przyłącza wodociągowe, kanalizacja tłuszczowa i sanitarna, instalacja wodociągowa, co i ciepła wentylacyjnego do nagrzewnic wentylacyjnych, kotłownia olejowa, instalacja wentylacji mechanicznej i wentylacja hybrydowa, instalacja gazowa, instalacja elektryczna wewnętrzna, instalacja odgromowa, oświetlenie zewnętrzne i zagospodarowanie terenu.

Do przedszkola będzie mogło uczęszczać 100 dzieci, a do żłobka 10 maluszków.

REKLAMA:


W styczniu rozpoczęło się wylewanie fundamentów. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 20 listopada 2021r. Natomiast przedszkole ma być otwarte roku szkolnym 2022r.

- Gmina nie posiada na dzień dzisiejszy żadnego publicznego przedszkola. Istnieje prywatne przedszkole w Kozicach, ale koszty są znacznie większe niż w państwowym bo to koszt ok. 430 zł za miesiąc na dziecko, podczas gdy w państwowym tok około 200-210 zł. Dzieci z gminy Trojanów uczęszczają do przedszkoli z gmin sąsiednich, a urząd gminy Trojanów refunduje koszty pobytu dzieci z naszego terenu –
mówi Aneta Michta, zastępca wójta gminy Trojanów.

Na razie samorząd zabezpieczył środki własne na to zadanie, ale gmina będzie starała się o dofinansowanie z NFOŚiGW i budżetu państwa.

Projekt budowlany wykonała Elżbieta Mikołajczuk.

zdjęcia: UG Trojanów


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

murarz- glazurnik (, #IP 5483393d75) Odpowiedz

Na razie to przedszkole nie rośnie /chyba że w oczach piszącego/ bo nawet ponad poziom ziemi nie wyszło.

Niko (, #IP ff0d94c5fb) Odpowiedz

A jak zrobic kanalzacje w tak rozdrobnionej,rozciagnietej gminie p. Ja...k, a oswietlenie sie wlasnie robi, a tak wogóle to trzeba pogodzic sie z porażką wyborczą!!!!

obywatel (, #IP cdffdc8ed3) Odpowiedz

szczególnie przy budowie przedszkola mozemy prównywać jak budowano w innych gminach i jak to sie u nas odbywa ha ha

gmina (, #IP 9f3da596b4) Odpowiedz

Niestety, w tym co mówi admin jest dużo prawdy. Jak wygląda gmina każdy widzi. Widać duży kontrast między gminą Trojanów a innymi gminami w okolicy. Niestety, od lat nic się z tym nie robi.

mieszkaniec (, #IP cdffdc8ed3) Odpowiedz

Ale juz jest po wyborach dawno, kanalizacja itd... to tematy przedwyborcze jednego z kandydatów. To już robi się nudne..chyba admin nie jest na bieżąco z tym co sie dzieje w gminie

Admin (, #IP f8f1156d00) Odpowiedz

Jako mieszkaniec gminy Trojanów, nie mogę patrzeć jak nieudolnie zarządzana jest gmina. W czasach gdy pobliskie szkoły świecą pustkami, gmina decyduje się na zbędny jak dla mnie koszt. A tymczasem patrząc na teren gminy widać obraz nędzy i rozpaczy. Brak kanalizacji, sieci gazowych, oświetlenie rodem z lat 80. Na tle okolicznych gmin wygląda to tragicznie. Ale tak, weźmy kredyt, postawmy przedszkole. Po co oświetlenie LED ulic czy też sieci sanitarne. Wójt tej gminy i reszta osobowości zarządzająca tą placówką to porażka.

(, #IP e8d334618c) Odpowiedz

witam panie J. znalazłeś inne miejsce na swoje kretyńskie wypowiedzi. Daruj sobie bo żel do....ściska. pozdrawiam. Paweł R.

(, #IP 2d855dc878) Odpowiedz

Radek P.

Niko (, #IP ff0d94c5fb) Odpowiedz

Kredyt to chyba pan ma ale na mieszkanie w Warszawie....