KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Rozrywka | Kultura Garwolin

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Dodano:
garwolin - Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Miasto Garwolin wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego o godzinie 17:00 w bibliotece.

Gość jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem, lekarką wciąż pracującą aktywnie w zawodzie. Dziesięć lat temu zaczęła pisać o swoich bułgarskich korzeniach, chcąc zostawić dzieciom unikalne dziedzictwo – opowiadanie o rodzinie, która pochodzi z Rodopów, gór na południu Bułgarii, w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Książka została bestsellerem. Prezentem dla własnych dzieci była seria przygód Julka i Mai, a następnie powstały powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M. oraz Lot nisko nad ziemią).

Po ich sukcesie przyszedł pomysł na sagę, która zdobyła serca czytelników. Autorka osadziła akcję w Brwinowie, między fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące tamtejszy Brwinów. Na jej podstawie nakręcono serial „Stulecie Winnych” emitowany w telewizji polskiej.

REKLAMA:


W dzieciństwie marzyła, aby zostać aktorką. Miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Pisarka wystąpiła w serialu, wcielając się w rolę damy, przyjaciółki domu Lilpopów (5 i 6 odcinek).

Kolejnym cyklem Ałbeny Grabowskiej odnoszącym sukcesy na rynku wydawniczym jest trylogia „Alicja w krainie czasów”, seria została doskonale przyjęta zarówno przez krytyków literatury, jak i rzesze oddanych czytelników.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

tekst: materiały prasowe MPBP

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.