KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Rozrywka | Kultura Garwolin

Ferie z CSiK za nami

Dodano:
garwolin - Ferie z CSiK za nami

Zima bez śniegu nie musi być nudna. I ferie spędzone w domu również. Przekonali się o tym ci, którzy skorzystali z zimowej oferty Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Akcja „Ferie w mieście” zakończyła się 21 lutego. Dwa tygodnie intensywnej rozrywki dla małych i dużych zapewniło Centrum Sportu i Kultury. Przez dwa tygodnie zimowego odpoczynku w placówce działo się bardzo wiele.

Zgodnie ze starą zasadą: „W zdrowym ciele zdrowy duch” w każdy dzień ferii na hali CSiK odbywały się zajęcia sportowe. Uczestnicy spotkań rozgrywali mecze, grali w koszykówkę i siatkówkę oraz ćwiczyli umiejętności koncentracji i refleks przy tenisie stołowym. Amatorzy pływania korzystali z promocji cenowej pływalni „Garwolanka”.

Uzdolnione lub dopiero odkrywające swoją pasję rysunkową dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Tym razem w ofercie znalazły się warsztaty ogólne z rysowania, malowania i szkicowania oraz warsztaty specjalistyczne z rysunku studyjnego.

Ogromną popularnością cieszyły się spotkania kulinarne. Pokazały one, że dzieci nie tylko lubią jeść, ale także jedzenie przygotowywać. Koktajle, kolorowe frytki z warzyw, ciasteczka, rafaello z kaszy jaglanej to tylko niektóre smakołyki, które powstały na warsztatach.  Ważnym elementem spotkań była również edukacja żywieniowa.

Ferie sprzyjają podróżom. Stały się więc one pretekstem do wyjazdu do Warszawy. I choć podróż nie była daleka, to jednak przyniosła ogrom wrażeń. Wizyta w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych z warsztatami charakteryzacji i zwiedzaniem planu filmowego okazała się strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA:


Brak zimowej aury nadrobiły warsztaty „Zakątki”, podczas których uczestnicy zbudowali igloo z balonów, uszyli eskimoskie ubrania i dowiedzieli się o życiu w ekstremalnie trudnych warunkach.

Sprawność paluszków, koncentrację i cierpliwość ćwiczyły dzieci uczestniczące w warsztatach ceramicznych. Powstały na nich prace pełne fantazji pod względem formy, jak i precyzyjne przedmioty codziennego użytku.

Ferie okazały się także doskonałym czasem na ćwiczenie umiejętności muzycznych. Pod bacznym okiem i przy wyczulonym uchu instruktora pierwsze melodie wygrywali młodzi pianiści.

Z oferty warsztatowej skorzystało ponad 200 dzieci. Ogromną popularnością cieszyło się kino. Trzy propozycje bajek niezmiennie ściągały do kina tłumy.

Kolejna okazja do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego od szkoły z Centrum Sportu i Kultury już podczas wakacji!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.