KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Potrzebna pomoc dla małej Lenki

Dodano:
garwolin - Potrzebna pomoc dla małej Lenki

- Nie ma słów, które opiszą ból, jaki czuje rodzic, kiedy słyszy, że jego dziecko umrze chwilę po porodzie. Nie ma słów, które opiszą bezsilność, z powodu której chce się krzyczeć. Nie ma takich łez, które wypłakane ulżą w cierpieniu… - pisze na portalu Siepomaga.pl pochodząca z powiatu garwolińskiego mama Lenki, dziewczynki cierpiącej na rozwojową wadę mózgu - malformację żyły Galena.


„Gdy z radością czekaliśmy na przyjście Lenki na świat, nie spodziewaliśmy się ciosu, który zaraz na nas spadnie. W połowie ciąży dowiedzieliśmy się, że nasza córeczka ma rozwojową wadę mózgu - malformację żyły Galena” - pisze na portalu Siepomaga.pl mama Lenki Kalinowskiej.

„Przez resztę czasu oczekiwania na poród nie myśleliśmy o szykowaniu wyprawki dla naszej córeczki, ale o tym, by przez czas, który będzie nam dany, nacieszyć się sobą na resztę życia... Lenka miała jednak plan, który minął się z prognozami lekarzy. Od urodzenia ma chęć do życia, która pozwala nam cały czas być razem” - relacjonuje mama Lenki

REKLAMA:


Jest nadzieja dla dziewczynki

By dziewczynka mogła normalnie żyć, musi przejść terapię komórkami macierzystymi w Bangkoku.
„Wspomagamy ją we wszystkim, co może jeszcze osiągnąć, dlatego też staraliśmy się, by córeczka mogła przejść terapię komórkami macierzystymi w Bangkoku. Ten wyjazd to cztery tygodnie podawania komórek macierzystych i intensywnej rehabilitacji, której celem jest poprawienie funkcjonowania Lenki w codziennym życiu. Nie damy rady jednak zorganizować tego wyjazdu sami. Nie damy rady sami za niego zapłacić. Tak trudno prosić o pomoc, ale nie mamy wyjścia, dla córeczki zrobimy wszystko, co w naszej mocy.” - zachęca do pomocy mama Lenki.

Link do zbiórki TUTAJ.Aktualnie rodzina mieszka w Sulejówku.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.