KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Wóz strażacki nie trafi do żadnej z gmin powiatu garwolińskiego

Dodano:
garwolin - Wóz strażacki nie trafi do żadnej z gmin powiatu garwolińskiego

Gmina Górzno była najbliżej (spośród gmin powiatu garwolińskiego) wygrania wozu strażackiego. MSWiA zarządziło konkurs o nazwie Bitwa o Wozy, w ramach którego samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w gminach, w których odnotowana została najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Co ciekawe najwięcej wozów trafi do gmin, w których wygrał Rafał Trzaskowski.

Samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek ochotniczych straży pożarnych w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Prezydenta RP wybieraliśmy 28 czerwca.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Frekwencja w powiecie była bardzo wysoka, ale okazała się niewystarczająca, by któraś z gmin wygrała konkurs. Najbliżej zwycięstwa była gmina Górzno.


Ogólnie z 16 gmin do których mają trafić wozy strażackie w 10 wygrał Rafał Trzaskowski. Dobrze obrazuje to tabela, którą można znaleźć na stronie Warszawskich Plotek Biznesowych.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Lenistwo (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Ci co nie poszli to Za to lenistwo powinni teraz się zrzucić na wóz strażacki. Pomijając oczywiście tych którzy naprawdę nie mogli choćby ze względu na wiek,czy stan zdrowia.