Ciekawe tematy z Garwolina

Jak wybrać gabinet masażu i nie trafić na masażystę amatora?

Dodano:
garwolin - Jak wybrać gabinet masażu i nie trafić na masażystę amatora?

Wybór odpowiedniego gabinetu masażu może być dużym wyzwaniem. Szczególnie, że z roku na rok wzrasta liczba miejsc świadczących tego typu usługi. Nieświadomy klient łatwo może trafić w sidła amatora, który wykonuje tanie, ale szkodliwe dla zdrowia zabiegi. Zobacz, na co powinieneś należy zwrócić uwagę, zanim umówisz się na masaż.Po pierwsze: dyplomowany technik masażysta

Podczas wyboru odpowiedniego gabinetu masażu, należy zwrócić uwagę na jego personel. Najważniejsze, aby pracowali w nim wyłącznie doświadczeni zawodowcy, którzy ukończyli uczelnie wyższe lub szkoły policealne w Warszawie. Profesjonaliści nie tylko znają różnorodne techniki masażu i potrafią dobrać je do potrzeb klienta, ale także posiadają wiedzę medyczną z zakresu anatomii, fizjologii oraz fizjoterapii. Po intensywnych dwóch latach nauki w Szkole Masażu w Warszawie, technik masażysta otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, który uprawnia go do wykonywania zabiegów. Dobrze widziane są także dodatkowe certyfikaty z kursów doszkalających, które świadczą o jego ambicji oraz potrzebie rozwijania się. Przed wizytą w gabinecie masażu, warto także sprawdzić cennik usług. Jeśli masaże są podejrzanie tanie, może to oznaczać, że mamy do czynienia z amatorem. Jeśli nieświadomy klient trafi w ręce pseudomasażysty, może skończyć się to nawet poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Żaden profesjonalista nie pozwoliłby sobie drastyczne obniżenie cen usług. Szczególnie, że jeśli pracuje on na własny rachunek, musi opłacać sprzęt i kursy doszkalające z własnej kieszeni.

Po drugie: atmosfera sprzyjająca relaksacji
Atmosfera w gabinecie masażu odgrywa bardzo ważna rolę, szczególnie, że pojawiają się w nim osoby cierpiące z powodu bólu, zmęczenia oraz przewlekłego stresu. Z tego powodu każdy profesjonalny masażysta powinien zadbać o to, żeby jego klient czuł się spokojny i zrelaksowany. Atmosferę zapewnia przygaszone światło, spokojna muzyka, zapalone świeczki i odpowiednia temperatura. Niedopuszczalne jest, aby klient zmarzł, a wejście w stan odprężenia utrudniały mu głośne rozmowy, dźwięki zza okna czy muzyka z radia. W pomieszczeniu, w którym odbywa się masaż powinny panować ład i harmonia, ponieważ bałagan uniemożliwia zrelaksowanie się. Gabinet może być urządzony skromnie. Najważniejsze, aby nie przytłaczał ilością przedmiotów, a także wzbudzał poczucie bezpieczeństwa.

Po trzecie: usługi oferowane przez gabinet
Aby gabinet spełnił nasze oczekiwania, należy najpierw zastanowić się, jakie efekty ma przynieść masaż. Niektóre miejsca mają okrojony zakres usług i nie wykonują zabiegów specjalistycznych z użyciem aparatury. Osoba, która boryka się z wadami postawy oraz schorzeniami kręgosłupa powinna udać się do fizjoterapeuty, zaś ta, której zależy na odprężeniu - do miejsca oferującego masaż relaksacyjny. Niektóre z nich zatrudniają specjalistów różnych dziedzin, dlatego w jednym gabinecie będzie można skorzystać z masażu antystresowego, leczniczego, dziecięcego czy kosmetycznego.

Artykuł sponsorowany