Rozrywka | Kultura Garwolin

Zagraniczni studenci prowadzili warsztaty w Dwójce

Dodano:
garwolin - Zagraniczni studenci prowadzili warsztaty w Dwójce

20 studentów z krajów Europy prowadziło warsztaty z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie w ramach projektu Europamobil.


Organizatorem zajęć w Dwójce była niemiecka Fundacja Genshagen, która od 2009 roku realizuje projekt Europamobil. - Wspieramy 20 studentów z całej Europy i dajemy im szansę na poznanie szkół w trzech krajach Francji, Niemczech i Polsce. Studenci prowadzą warsztaty, gry symulacyjne czy językowe. Robimy to w mniejszych miasteczkach Mazowsza. Chcemy pokazać, że Europa jest ciekawa, jest ważna. To także okazja do porozmawiania na temat stereotypów – wyjaśnia Stephen Bastos z Fundacji Genshagen.

REKLAMA:


W czwartek 17 września w zajęciach wzięli udział uczniowie czterech klas technikum informatycznego oraz elektrycznego. Prowadzącymi, oprócz Polaków, byli studenci z Portugalii, Słowenii, Rumunii, Austrii, Niemiec, Francji, Szwecji, Serbii, Węgier.

Studenci od początku września mieszkają w Wildze. Nadwiślańska gmina przez miesiąc jest bazą wypadową do miejscowości województwa mazowieckiego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.