Garwolin Sport

Kluby Legia Warszawa Futsal i Zdrowie Garwolin podpisały umowę o współpracy

Dodano:
garwolin - Kluby Legia Warszawa Futsal i Zdrowie Garwolin podpisały umowę o współpracy

We wtorek 15 września doszło do symbolicznego zatwierdzenia współpracy pomiędzy zespołami Legii Warszawa Futsal a Zdrowiem Garwolin.

Emocjonująca rywalizacja w poprzednim sezonie pomiędzy Legią, a Zdrowiem pokazała duży potencjał zarówno zawodników i środowiska związanego z garwolińskim futsalem. Obu stronom zależy na rozwoju i promowaniu futsalu na Mazowszu. Dla Zdrowia Garwolin, taka współpraca to duże wyróżnienie i szansa na rozwój.

Współpraca trwa już od dłuższego czasu, czego efektem jest awans kilku zawodników Zdrowia do kadry stołecznego zespołu - Sebastian Papiernik, Michał Zalewski, Kacper Kowalczyk i Kacper Zalewski.

Legia Warszawa Futsal w nadchodzącym sezonie będzie grać w I Lidze Futsalu (Grupa Północna), zaś Zdrowie Garwolin będzie występować w Mazowieckiej II Lidze Futsalu.

REKLAMA:


W ramach współpracy będzie prowadzona międzyklubowa wymiana zawodników, co z pewnością będzie dużym atutem w zmaganiach ligowych. Nie zabraknie również pomocy przy organizacji meczów, treningów piłkarskich oraz wszelkiego rodzaju imprez sportowych.

- Nadszedł czasu alby to sformalizować prawnie naszą współpracę. Założeniem naszej sekcji od samego początku jej istnienia było, aby oprócz budowy naszej sekcji promować futsal na Mazowszu i aktywnie działać na rzecz jego rozwoju. Chcemy, aby futsal zyskiwał na popularności, aby zawodnicy grający w mniejszych klubach mogli mieć możliwość zagrać w przyszłości w naszych barwach. Wierzymy, że podpisanie umowy jest dopiero początkiem nawiązywania współpracy z innymi klubami, które chcą rozwijać futsal na Mazowszu. Niech futsal na Mazowszu rośnie w siłę - mówi prezes Legii Warszawa Emil Krysiński.

- Współpraca z takim klubem, jak Legia Warszawa, to wielkie wyróżnienie, prestiż oraz ogromna szansa dla zawodników z małego klubu. Dla wielu zagranie z eLką na piersi, to spełnienie marzeń. Nie chodzi tutaj oto, że to futsal, a nie piłka trawiasta. Dlaczego? Bo Legia, to Legia – ikona polskiej piłki klubowej. Dokładając, jako Zdrowie Garwolin, cegiełkę w rozwój i sukcesy sekcji futsalowej Legii Warszawa stajemy się jej częścią. Dziękujemy że możemy uczestniczyć w tej historii. Film się zaczął. Scenariusz jest nieznany, ale wiemy, że Zdrowie Garwolin również ma tam swoją rolę do odegrania. Niech Legia, Zdrowie i futsal na Mazowszu rośnie w siłę -
mówi wiceprezes Zdrowia Piotr Kapica.

Źródło: https://legiafutsal.com, PK,opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.