Wiadomości z Garwolina

OSP w Mariańskim Porzeczu włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

Dodano:
garwolin - OSP w Mariańskim Porzeczu włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

W dniu 26 września 2020 r. w strażnicy w Mariańskim Porzeczu odbyło się uroczyste wręczenie dokumentu potwierdzającego włączenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mariańskim Porzeczu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jednostka OSP Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 23 grudnia 2019 r. została włączona do KSRG, lecz w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju przekazanie oficjalnego dokumentu nastąpiło dopiero teraz. Na ręce prezesa druha Karola Kacprzaka oraz naczelnika druha Daniela Sowy Decyzję o włączeniu OSP w Mariańskim Porzeczu do KSRG w imieniu Komendanta Głównego przekazał komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski. Włączenia do elitarnej jednostki KSRG pogratulowali: wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego dh Albina Łubian oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie dh Wiesław Gąska.

REKLAMA:


Wśród zaproszonych gości głos zabrali: w im. senator Maria Koc, Michał Jaworski - zastępca dyrektora OR KRUS w Warszawie, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka. Ponadto list gratulacyjny odczytał prezes Koła Łowieckiego „Wilga”  Jacek Gontarz. Na uroczystości byli obecni również: kpt. Sebastian Świąder z PSP w Garwolinie, Karol Brojek – przedstawiciel KRUS w Warszawie, przedstawiciele Urzędu i Rady Gminy Wilga oraz sympatycy i osoby wspierające jednostkę. Ochotnicza Straż Pożarna w Mariańskim Porzeczu jest 25 jednostką w Powiecie Garwolińskim należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

tekst: Wojciech Parol
foto: Andrzej Martynowicz

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 42

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wampiry z R- (, #IP dbdc0aea46) Odpowiedz

Druh Karola Kacprzaka niech się stara i odda troszeczkę więcej krwi. Tylko III stopień.....

Sygi z ... (, #IP dbdc0aea46) Odpowiedz

25 jednostka i 25 litrów losuBimberosu. Wsiadam na rower i jade...bedzie kolizja i beda mieli 1 wyjazd. Sygnałowy chrzest bojowy z Garwolina do Mariańskiego porzecza.