Wiadomości z Garwolina

NFZ przeprowadzi kontrolę w szpitalach, które nie chciały przyjąć chorego z Garwolina

Dodano:
garwolin - NFZ przeprowadzi kontrolę w szpitalach, które nie chciały przyjąć chorego z Garwolina

NFZ zapowiedział kontrolę w szpitalach w Warszawie i w Siedlcach, które odmówiły przyjęcia kierowcy karetki chorego na COVID-19 Włodzimierza Dębowskiego z Miastkowa Kościelnego - poinformowała w niedzielę Ewa Filipowicz z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Garwolinie, w którym pracował.


69-letni Włodzimierz Dębowski z Miastkowa Kościelnego. Zachorował na COVID-19 i przebywał w izolacji domowej. Zanim doszło do zgonu, jego stan się pogorszył i zabrała go karetka pogotowia. W piątek dla chorego szukano miejsca w szpitalach w Warszawie i Siedlcach, ale nie udało się. Mężczyzna trafił do szpitala w Garwolinie, gdzie zmarł.

Zapowiedziana kontrola

Służby wojewody podkreślają, że w mazowieckich szpitalach są jeszcze miejsca dla pacjentów z COVID-19. Do opieki nad nimi wyznaczono w województwie 83 szpitale, w tym 23 na drugim poziomie zabezpieczenia i dwa na poziomie trzecim. Według danych z niedzieli zajętych jest 900 łóżek z 1493. Wolnych jest zatem prawie 600 łóżek, w tym 34 respiratorowe.
Rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz, zapytana w niedzielę o przypadek zmarłego kierowcy karetki, poinformowała, że Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział kontrolę w szpitalach, które odmówiły przyjęcia pacjenta. Nie potwierdziła, w jakich szpitalach to się stało. Wiadomo jedynie, że chodzi o placówki w Warszawie i Siedlcach.
Rzeczniczka zapewniła, że zbadana zostanie przyczyna odmowy szpitali. - Ze swojej strony też będziemy sprawdzać okoliczności zdarzenia - dodała.

REKLAMA:


Służby wojewody wzmacniają ponadto rolę Wojewódzkiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego, który wraz z zespołem, monitoruje 24 godziny na dobę sytuację w ratownictwie medycznym. - We wszelkich trudnych przypadkach podejmuje interwencję i wspomaga pracę zespołów ratownictwa medycznego - zaznaczono w niedzielnym komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zmarły był także sołtysem sołectwa Miastków Kościelny w gminie o tej samej nazwie.  Pogrzeb sołtysa, kierowcy karetki, miał się odbyć w poniedziałek.

Źródło: PAP.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Obiecanki (, #IP 034ef73630) Odpowiedz

Szumowski,Kaczyński i cała reszta oto macie winnych

Pierwszy pod tpór (, #IP fafe9fceca) Odpowiedz

Pierwszy pod topór powinien pójść dyrektor szpitala, który nie zadbał o zapewnienie miejsca w szpitalu dla swojego pracownika, a występuje w telewizji i kreuje się na bohatera.

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

Trwa dochodzenie bo chodziło o pracownika medycznego jakby chodziło o zwykłego Kowalskiego to by nawet palcem nie kiwneli

(, #IP c99f126f42) Odpowiedz

Dokładnie tak. W kwietniu 2020 trafiłam na ostry dyżur okulistyczny przy szpitalu praskim. Okazało się że większość pacjentów przyjechało albo z pogarszającym się wzrokiem albo chorymi spojówkami. Lub jaskra. I teraz najlepsze lekarze którzy przyjmowali na na ostrym dyżurze pracują na oddziale. Ja miałam szczęście bo mnie lekarka operatorka która operowała później oglądała na sorze. Gdybym w listopadzie dostała się na laser nie musiała bym mieć operacji witrektomii,i nie uszkodziło by mi wzroku.A tak owszem widzę ale nigdy nie będę widzieć ostro do końca życia będę musiała uważać nie dzwigać. Teraz pytanie ile osób w kraju co roku traci sprawność z powodu nie zrobionego zabiegu na czas? Lub co goesza umiera?

Szpital (, #IP e7c739231a) Odpowiedz

Dla mojego chorego męża lekarze szukają miejsca w szpitalu. Nigdzie nie ma.