Wiadomości z Garwolina

Szczepionka na koronawirusa już za kilka miesięcy?

Dodano:
garwolin - Szczepionka na koronawirusa już za kilka miesięcy?

- Uruchamiamy specjalne zespoły złożone z żołnierzy, w których będą pobierane wymazy i próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce. Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii oraz są tak logistycznie zorganizowani, żeby za kilka miesięcy mogli również dokonywać w tych punktach szczepień - napisał dziś na swoim Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Czyżby szczepionka na koronawirusa była dostępna już za kilka miesięcy? Z pewnością gdyby sugerująca to zapowiedź premiera się sprawdziła, wiele osób odetchnęłoby z ulgą. Dziś informację, która na to wskazuje zamieścił premier Mateusz Morawiecki.

„Wszystkie państwowe służby pracują obecnie nad wsparciem służby zdrowia i naszych dzielnych lekarzy. Do walki z koronawirusem dołączają Wojska Obrony Terytorialnej.
Ponad 1300 żołnierzy jest już zaangażowanych w bezpośrednie wsparcie służb medycznych. Pomagają oni także w domach pomocy społecznej.
Ważna informacja, którą chciałem Państwu przekazać jest taka, że uruchamiamy specjalne zespoły złożone z żołnierzy, w których będą pobierane wymazy i próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce. Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii oraz są tak logistycznie zorganizowani, żeby za kilka miesięcy mogli również dokonywać w tych punktach szczepień.
Skuteczność i solidarność służb mundurowych zjednoczonych w walce z epidemią - to zobaczyłem dziś w Zegrzu i jest to obraz bardzo budujący.
Poświęcenie funkcjonariuszy i sprawność państwa w połączeniu z trzymaniem się zasad - tylko to sprawi, że wygramy walkę z koronawirusem. Żołnierze wypełniają już swoje zadania wzorowo, wierni mottu WOT - “Zawsze gotowi, zawsze blisko”.
Teraz czas na naszą społeczną dyscyplinę!” - napisał na swoim Facebooku PMM.

REKLAMA:


Kilka godzin później premier zaapelował do marszałka Grodzkiego o jak najszybsze przyjęcie ustaw, które zdaniem premiera mają pomóc w walce z COVID-19.
- Apeluję do Pana Marszałka Senat Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Grodzki, by jak najszybciej pomógł nam w uchwaleniu tej bardzo potrzebnej dla walki z COVID-19 ustawy. Walka z wirusem to nie sprawa lewicy, prawicy, koalicji czy opozycji! To sprawa wszystkich Polaków i kluczowa kwestia dla przyszłości Polski – napisał na swoim FB premier.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.