Ciekawe tematy z Garwolina

WSPÓLNIE URATUJMY OSOBY PRZED WYCHŁODZENIEM - apel garwolińskich policjantów

Dodano:
garwolin - WSPÓLNIE URATUJMY OSOBY PRZED WYCHŁODZENIEM - apel garwolińskich policjantów

Wraz ze spadkiem temperatur garwolińscy policjanci, jak co roku rozpoczęli działania mające na celu ochronę osób, które mogą być narażone na wyziębienie. Apelujemy, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebujące pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Aby uratować ludzkie życie, wystarczy właściwa reakcja. Reagujmy, więc widząc osobę narażoną na hipotermię! Krótka ocena sytuacji, rozmowa i wezwanie odpowiednich służb może uratować ludzkie życie, które jest wartością

 największą! Zachęcamy też do korzystania z aplikacji ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, dzięki której możemy dodać zgłoszenie o miejscu gromadzenia się osób bezdomnych potrzebujących pomocy.Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy osoby bezdomne są w większym stopniu narażone na zamarznięcie. Garwolińscy funkcjonariusze reagują za każdym razem, kiedy widzą osobę potrzebującą pomocy.
Mundurowi, w dużej mierze dzielnicowi codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki, czy też ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone wychłodzeniem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.
W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udziela osobom wychłodzonym niezbędnej pomocy lekarskiej.
Jednak skuteczność takich działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

REKLAMA:


Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby przebywające, bądź śpiące w niskim temperaturach, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie dzięki Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa.
Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie.
Każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane.
Każdą informację o osobach starszych, samotnych, bezdomnych, których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy przekażmy odpowiednim instytucjom i służbom. Informacje można zgłaszać także, m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Garwolinie oraz Ośrodków Pomocy Społecznej działających na terenach poszczególnych gmin powiatu garwolińskiego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.