Wiadomości z Garwolina

Mural na budynku LO oficjalnie odsłonięty

Dodano:
garwolin - Mural na budynku LO oficjalnie odsłonięty

Dziś został oficjalnie odsłonięty mural z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego namalowany na budynku LO w Garwolinie.


Mural jest częścią projektu „Złóż meldunek Marszałkowi”, w ramach którego udało się pozyskać dofinansowanie na realizację działań związanych z uczczeniem tegorocznej 100. rocznicy Wiktorii 1920. Projekt realizowany jest przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną wraz z partnerami: ZHP Hufcem „Orłów” i Miastem Garwolin. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 32 200,00 zł, w tym dofinansowanie z Programu Wieloletniego Niepodległa – 28 700,00 zł, co stanowi 90% wartości projektu.

Autorem projektu i wykonawcą muralu jest Grzegorz Mikulski. Do wykonania muralu o powierzchni 105 m2 użyto 18 kolorów i w sumie 55 litrów farby. Prace na północnej ścianie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Garwolinie przy ulicy Długiej zajęły około 4 tygodni.

REKLAMA:


Nie mogło obyć się bez symbolicznego przecięcia wstęgi. Choć w kameralnej atmosferze, na miarę aktualnej sytuacji i obostrzeń dla władz miasta, powiatu i uczestników projektu odsłonięcie muralu było równie doniosłe. Mural jest efektem nie tylko dofinansowania, ale także współpracy kilkunastu osób i instytucji. Chciałoby się zacytować za klasykiem, że z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego muralu.

Wstęgę przecięli: burmistrz miasta Marzena Świeczak, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Iwona Poreda, phm ZHP Hufca Orłów Leszek Ochniewicz, a także Grzegorz Mikulski wraz z żoną Barbarą – wykonawcy muralu. Nie mogło zabraknąć także gospodarzy tego miejsca dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Joanny Ostrowskiej oraz wicestarosty powiatu Garwolińskiego Marka Ziędalskiego.

Mural dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Baba Leonora z wora (, #IP d47b3fd986) Odpowiedz

W ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” pomalujcie dworzec PKS, biuro posła, w Skarbowym sale dla petentów oraz największy w powiecie amfiteatr na zarzeczu/kwadracie.

Układzik? (, #IP bbf05edc4f) Odpowiedz

czy to jakiś nowy niepojęty uklad się tworzy w tym mieście? Juz druga szkoła piwiatowa zamawia u Wiafomo kogo. To jest efekt podporządkowania starosty burmistrzowej? Bo nie łapię. Naprawde nie ma innych możliwości tylko wszystko na jedno kopyto? Wszystkie pomniki, murale, Świeta Anna w kolegiacie,płaskorzeźba (ekonomik) musza być z jedynej słusznej pracowni. Jak nie uklad to co? Brak inwencji, lenistwo? Łatwizna?

Wincyj (, #IP bbf05edc4f) Odpowiedz

Wincyj, wincyj malunków jedynej słusznej rodziny w Garwolinie. Zamalowac całe miasto najlepiej.

Pasek z wypłatą (, #IP 4806edff19) Odpowiedz

Male miasto minimalny pasek. mały pasek jest adekwatny do wynagrodzę za prace w firmach LP...i innych wyświeconych.

Nie podoba mi się (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Zdecydowanie za mały ten biały pasek na dole z herbem miasta i jeszcze czymś tam. On powinien co najmniej połowę powierzchni malowidła zajmować żeby go lepiej było widać.