Wiadomości z Garwolina

Opracują koncepcję na S17 - Wschodnią Obwodnicę Warszawy

Dodano:
garwolin - Opracują koncepcję na S17 - Wschodnią Obwodnicę Warszawy

GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na kontynuację opracowania elementów koncepcji programowej dla odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Ząbki i Zakręt. Wpłynęło 5 ofert. W zakresie pierwszego odcinka, po pozyskaniu finansowania na etap realizacji robót, GDDKiA ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje zadanie w systemie ''Projektuj i buduj''. Szacowane lata realizacji to 2021-2024. Z kolei na trzecim odcinku pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska trwają prace

budowlane. Zgodnie z umową termin zakończenia robót upływa w kwietniu 2021 r. W rozpatrywaniu są roszczenia wykonawcy w zakresie wydłużenia czasu na ukończenie.
Najniższą ofertę na kwotę 3 038 100,00 zł złożyła IVIA S.A.  Kosztorys inwestorski: 4  698 231,00zł

Jak będą oceniane oferty?
Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Złożone oferty będą oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów:
- zespół projektowy - 24%,
- zespół geologiczny - 16%,
- cena - 60%.

Najważniejsze terminy
GDDKiA zakłada, że umowa z projektantem, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w lutym 2021 r. Wykonawca dokumentacji na realizację zadania będzie miał 12 miesięcy od daty jej zawarcia.

Dyrekcja szacuje, że kompletną dokumentację będzie dysponować w połowie 2022 r., co oznacza, że planujemy ogłoszenie przetargu na realizację tego odcinka w systemie „Projektuj i buduj” na przełomie 2022 i 2023 r.

REKLAMA:


Zakres prac
Zadaniem projektanta będzie kontynuacja opracowywania dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy
S17 biegnąca pomiędzy węzłami Drewnica i Lubelska o długości ok. 16,3 km, stanowiąca część Warszawskiego Węzła Drogowego, została podzielona na trzy odcinki:
    • węzeł Drewnica - węzeł Ząbki (ok. 3,6 km),
    • węzeł Ząbki - węzeł Zakręt (ok. 10,2 km),
    • węzeł Zakręt - węzeł Lubelska (ok. 2,5 km).
Trasa będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Wybudowanych zostanie pięć węzłów - Ząbki, Rembertów, Poligon (zjazd techniczny dla wojska), Zakręt i Lubelska.
W zakresie pierwszego odcinka, po pozyskaniu finansowania na etap realizacji robót, GDDKiA ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje zadanie w systemie „Projektuj i buduj”. Szacowane lata realizacji to 2021-2024. Z kolei na trzecim odcinku pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska trwają prace budowlane. Zgodnie z umową termin zakończenia robót upływa w kwietniu 2021 r. W rozpatrywaniu są roszczenia wykonawcy w zakresie wydłużenia czasu na ukończenie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.