Wiadomości z Garwolina

Żelechów: Konkurs o Żołnierzach Wyklętych rozstrzygnięty

Dodano:
garwolin - Żelechów: Konkurs o Żołnierzach Wyklętych rozstrzygnięty

Znamy już laureatów konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie pod patronatem burmistrza Żelechowa.


Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy o żołnierzach polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, kształtowanie świadomości narodowej uczniów, wspieranie postaw patriotycznych, kultywowanie pamięci o ofiarach sowieckich represji, zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnych poszukiwań badawczych, upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Żelechów. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie jednej prezentacji multimedialnej lub jednego filmu o Żołnierzach Wyklętych. Praca mogła przedstawiać wybrane postacie oraz wydarzenia związane z polskim powojennym podziemiem niepodległościowym i antykomunistycznym.

REKLAMA:


Oceny prac dokonała powołana przez organizatora komisja konkursowa. Prace były oceniane według następujących kryteriów: zgodność treści z prawdą historyczną, umiejscowienie postaci i wydarzeń w czasie i przestrzeni, opisanie kontekstu historycznego, oryginalność ujęcia tematu, estetyka pracy, jakość techniczna.

Wyniki konkursu:
Kl. VII-VIII szkół podstawowych
I. Dominika Michalik – kl. VII b SP w Żelechowie
II. Marcelina Dziubak - kl. VII SP w Woli Żelechowskiej
III. Natalia Lakowska - kl. VII SP w Starym Goniwilku

Szkoły ponadpodstawowe
I. Agata Grzyb - kl. II b LO w Żelechowie - nagroda główna: TABLET
II. Katarzyna Siudak - kl. IV ZSP w Żelechowie
III. ex aequo: Wiktor Mikusek - kl. II a LO w Żelechowie, Paulina Grzyb - kl. I a LO w Żelechowie

Wszystkim laureatom organizatorzy serdecznie gratulują. O terminie wręczenia dyplomów i nagród laureaci zostaną powiadomieni.

Materiały o Żołnierzach znajdziemy na FB MGOK Żelechów.
MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

pogratulować (, #IP 885c419871) Odpowiedz

u nas w Garwolinie tych uroczystości nie uważają, brak zaangażowania i chęci, śmiem przypuszczać że żołnierzy wyklęci naszej burmistrz i starostwu to jak kula u nogi,zresztą brak czegokolwiek, widzi się ciągle że to wirtualna władza i wirtualne uroczystości: najlepiej puścić z internetu, i czas wolny na fotki i balangi jest

Brak (, #IP 3b6d77b42f) Odpowiedz

Nawet jak już jest jakaś proteza uroczystości to władz Garwolina i powiatu brak, ani burmistrz ani wice, ani Starosty ani wice... Lenistwo czy zlewanie? Czy jedno i drugie?

wirtualni (, #IP 885c419871) Odpowiedz

oni teraz to są wirtualni- na odległość przez internet, po co się przemęczać i jakieś uroczystości organizować, wychodzą z założenia że działanie to dopiero przed wyborami, będziemy pamiętać wasze zachowanie i przy urnie rozliczymy