Wiadomości z Garwolina

Obostrzenia przedłużone na jedyne prawie dwa tygodnie do 18 kwietnia

Dodano:
garwolin - Obostrzenia przedłużone na jedyne prawie dwa tygodnie do 18 kwietnia

W ostatnich dniach zostało wykonanych znacznie mniej testów na koronawirusa, spadła zatem wykrywalność zakażeń, tudzież ilość pozytywnych wyników testów. Rząd przedłuża obostrzenia. To oznacza, że m.in. dzieci przedszkolne pozostaną w domu. Lekarze wskazują, że realnie zakażeń może być znacznie więcej, a testy jedynie wychwytują niewielki procent zakażonych. Nie brakuje opinii, że Polska znajduje się już blisko uzyskania odporności zbiorowej.

-  Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie mogło oczywiście zabraknąć połajanek za święta, jakby tylko podczas świąt ludzie w Polsce się spotykali.
- Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia – mówił Niedzielski.

Rząd przedłuża obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia
Handel - ograniczenia

    • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
    • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  
    • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
    • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte
Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

REKLAMA:


Sport - działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.
To jest wyjątkowo niezrozumiałe zachowanie rządu, podczas gdy wiadomo już ponad wszelką wątpliwość, że osoby otyłe ciężej przechodzą zakażenie koronawirusem. Rząd swoimi działaniami praktycznie zakazał uprawiania sportu amatorskiego.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).
Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Oczywiście nie zabrakło też wezwań do szczepienia się, za to jak zwykle zabrakło informacji, że zaszczepione osoby też chorują na COVID. Na COVID zachorował zaszczepiony dwiema dawkami Pfizera Krzysztof Krawczyk. Nie wiedzieć czemu szczepionki będące w III fazie badań klinicznych, warunkowo dopuszczone do użycia przedstawiane są opinii publicznej jako jedyna droga do zakończenia pandemii.

Oczywiście rząd nic nie wspomniał, że Szwecja, która nie wprowadziła lockdownu ma lepsze efekty walki z wirusem niż Polska z jednymi z najsurowszych restrykcji na świecie. Ponadto Szwecja ma wyższy wpółczynnik urbanizacji niż Polska. To znaczy, że większa część społeczeńśtwa mieszka tam w dużych skupiskach (miastach), niż w Polsce.

O zabójczych konsekwencjach lockdownu wypowiada się specjalista chorób zakażnych Zbigniew Martyka i kardiolog Paweł Basiukiewicz, który pracował również jako kierownik oddziału covidowego.
Zdaniem Basiukiewicza w Polsce realnie może zakażać sie około 150 tys. osób dziennie. Ci ludzie normalnie się przemieszczają.

Ilość testów i wykazywanych zakażeń, czy też "zakażeń" to jedynie dobre narzędzie do dyscyplinowania społeczeństwa, skoro zakażonych i tak jest znacznie wiecej i większość z nich nie wymaga hospitalizacji. Zresztą kończy się sezon infekcyjny, więc lekarze zlecają mniej testów.
Matematyk Krzysztof Szczawiński twierdzi, że Polska zbliża sie do zakończenia epidemii.

Polska niebawem może zostać światowym liderem umieralności na COVID. Obecnie pod względem wysokiej umieralności na COVID jesteśmy na 11 miejscu a Szwecja na 29. Pod względem umieralności ogółem jesteśmy absolutnym europejskim liderem.

Tymczasem nie brakuje teorii spiskowych, że przeciwnicy lockdownu są inspirowani z Kremla. Poszczególne stany USA otwierają się, znoszą restrykcje i liczba zakażeń tam spada. Na Białorusi nie zanotowano dużego odchylenia od normy średniej zgonów względem lat poprzednich, a mimo to, Białoruś przedstawia nam się jako kraj, w którym panuje zamordyzm. Za to u nas jest niby wolność i demokracja.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dla kościoła, księży i wiernych (, #IP ca749db3df) Odpowiedz

Wielka Brytania policja przerwała liturgię w polskim kościele w Londynie Wiadomości https://youtu.be/0FqaGNMXJwI ---------------------------------- Do zdarzenia doszło w Calgary (Kanada) podczas modlitwy paschalnej w pierwszym dniu świąt wielkanocnych. Na nagraniu, które opublikował na Facebooku lokalny pastor Artur Pawłowski ze wspólnoty Street Church, widać jak w ostrych słowach wyrzuca on z nabożeństwa sześciu policjantów. Funkcjonariusze mieli próbować wyegzekwować przestrzeganie obostrzeń sanitarnych, jakie obowiązują w mieście. https://youtu.be/DbrrcAAzqjw ------------------------------------- Kilkadziesiąt tysięcy ludzi na koncercie w Moskwie 18 marca 2021 nie spowodowało zwiększenia zakażeń 7-14 dni później. Rozgrywki sportowe podobnie jak na Białorusi grane są z publicznością z zaleceniem noszenia masek. Druga fala w Rosji w odwrocie. https://youtu.be/RkHFCtuU-do

polecam = OGLADAC!!! (, #IP ca749db3df) Odpowiedz

Nasza mała Apokalipsa. Pan Nikt - Tomasz Gryguć https://youtu.be/RO7pFE1sW5g