KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Zmodernizują drogę Sulbiny - Ruda Talubska

Dodano:
garwolin - Zmodernizują drogę Sulbiny - Ruda Talubska

Projekt przebudowy drogi Sulbiny - Ruda Talubska, znalazł się na liście wsparcia finansowego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina otrzymała na to zadanie 2 mln 300 tys. zł.

- Nasz projekt przebudowy drogi Sulbiny-Ruda Talubska, znalazł się na liście do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to wsparcie w wysokości 2 mln 300 tys. zł na nową nawierzchnię asfaltową i chodnik, dzięki czemu dzieci z Sulbin będą mogły bezpiecznie poruszać się do  szkoły w Rudzie Talubskiej – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Gmina planowała złożyć wniosek na całość drogi – od ulicy Warszawskiej przez całą miejscowość Sulbiny aż do ronda w Rudzie Talubskiej. Niestety nie było takiej możliwości. Odcinek inwestycyjny obejmie na razie drogę od tunelu pod S17 do ronda.
- W dokumentacji konkursowej, która została w nam w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiona, jest taki zapis, że nie można złożyć wniosku na całość odcinka jeżeli droga jest podzielona tunelem, a tunel jest pod drogą krajową. W związku z tym trzeba to było podzielić na dwa etapy, bo jeżeli składalibyśmy dwa wnioski to maksymalnie 2 mln zł moglibyśmy pozyskać. Wartość projektów mogła sięgnąć tylko 2 mln zł, a na odcinek od tunelu do ronda mamy 2 mln 300 tys. zł samego dofinansowania. Wartość realizacji całego odcinka wynosi około 3 mln zł. Kolejny etap będziemy się starali  wykonać w kolejnych latach – mówi wójt gminy Garwolin.

Jutro zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji, która ma się zakończyć jeszcze w tym roku.


zdjęcie: GSV

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku