KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pożar lasu. Strażacy podejrzewają celowe podpalenia

Dodano:
garwolin - Pożar lasu. Strażacy podejrzewają celowe podpalenia

Wczoraj w miejscowości Kobylnica doszło do pożaru lasu. Strażacy podejrzewają, że doszło do celowego podpalenia, ponieważ ogień pojawił się w trzech znacznie oddalonych od siebie miejscach. Do gaszenia pożaru przyjechało 7 zastępów straży pożarnej.

Wczoraj w miejscowości Kobylnica doszło do pożaru lasu. Na miejsce przyjechały jednostki: OSP Podwierzbie, OSP Sobolew, OSP Podłęż, OSP w Woli Życkiej, OSP Maciejowice, dwa zastępy PSP Garwolin oraz policja i straż leśna.

Więcej informacji wkrótce.

AKTUALIZACJA 13 maja, 11.20
- Po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia w lesie w miejscowości Kobylnica. Przybyły na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp straży stwierdził, że w trzech miejscach oddalonych od siebie  o około 300 m na łącznej powierzchni około 1ha pali się poszycie leśne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech  prądów wody na palącą się powierzchnię, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji trwającej 2 godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki z KP PSP w Garwolinie.

Zdjęcia: OSP Podwierzbie

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.